fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Steven Mnuchin atakuje Gretę Thunberg: Powinna pójść na ekonomię

Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchi
AFP
Sekretarz Skarbu USA skomentował wezwanie aktywistki, by odchodzić od paliw kopalnych, wzywając ją, by nauczyła się ekonomii przed pouczaniem inwestorów.

Steven Mnuchin skomentował wezwanie Grety Thunberg, aktywistki klimatycznej, do rezygnacji z inwestowania w paliwa kopalne. Sekretarz Skarbu USA stwierdził, że ten apel wykazał brak zrozumienia gospodarki i miejsc pracy.

- Po tym, jak ona skończy studia ekonomiczne, może wrócić i nam to wyjaśnić – powiedział, cytowany przez BBC, Mnunchin na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Czytaj także:  Walczą o klimat, a na Davos przylatują prywatnymi odrzutowcami 

Sekretarz Skarbu wpisał się w tym samym w tok rozumowania prezydenta Donalda Trumpa, który we wtorek odrzucił wnioski i wezwania aktywistów klimatycznych określając ich jako „proroków zagłady”. Trump uważa, że aktywiści są zbyt pesymistyczni i powinni się koncentrować na krajach, w których emisje gazów cieplarnianych rosną. Mnunchin krytykując Gretę Thunberg stawiał się w roli obrońcy miejsc pracy.

Greta Thunberg w przemówieniu na Światowym Forum Ekonomicznym wyzwała, do natychmiastowego zaprzestania inwestycji w paliwa kopalne.

- Chcemy tego teraz. Może się wydawać, że domagamy się zbyt wiele i, oczywiście powiecie, że jesteśmy naiwni – mówiła Thunberg.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA