fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Huczne obchody roku Świni w Chinach. Tłumy ruszyły w podróż

AFP
Tegoroczne obchody nowego roku księżycowego, roku świni, ostatniego zwierzęcia z dwunastu wśród chińskich znaków zodiaku, były trudnym sprawdzianem dla transportu lotniczego i kolejowego.

Podczas tygodnia obchodów tego największego święta w Chinach 415 mln obywateli podróżowało po kraju do swych rodzin, o 7,6 procent więcej niż rok wcześniej. Za granicę udało się 12,53 mln (+11 proc.), w tym 7,22 mln Chińczyków (+16 proc.) - podała agencja prasowa Xinhua za resortem kultury i turystyki. 

Obroty z podróży krajowych wyniosły 513,9 mld juanów (73,4 mld dolarów).

Duży wzrost liczby podróżujących i większe wydatki w tym okresie potwierdzają rosnącą chęć Chińczyków podróżowania, mimo zwolnienia przez gospodarkę kraju tempa - pisze Reuter.

Czytaj także: „Świńskie” kolekcje Louisa Vuittona i Gucci robią furorę w Chinach 

Chińczycy udawali się najchętniej do Tajlandii, Japonii, Wietnamu, Korei, Singapuru, Malezji, USA, Hongkongu, Makau i na Tajwan - podała Xinhua.

Jak podliczyła Światowa Organizacja Turystyki, w zeszłym roku w podróż po kraju wyruszyło 386 mln Chińczyków, wydali na ten cel 475 mld juanów. Za granicę wyjechało wtedy 143 mln turystów z Chin i należeli oni do turystów wydających najwięcej na świecie na głowę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA