fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatna pomoc prawna

Studenckie poradnie prawne wesprą Prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej

Prezydent Andrzej Duda
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej rozpoczęło współpracę ze studenckimi poradniami prawnymi.

W czwartek doszło do zawarcia porozumienia między prezydenckim Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej a Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Organizacja ta zrzesza studenckie poradnie prawne działające na wydziałach prawa państwowych i prywatnych uczelni. Dzięki temu porozumieniu biuro mają wesprzeć poradnie. Studenci będą też mogli w nim odbywać praktyki.

Biuro zostało powołane do życia w połowie maja przez ówczesnego kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę. Zatrudnia na etacie dziesięć osób, ale na zasadzie wolontariatu mogą z nim współpracować, oprócz studentów, adwokaci i radcy prawni.

Biuro przyjmuje skargi na działanie instytucji publicznych, samorządowych, dużych korporacji. Do tej pory trafiło do niego już 6 tys. skarg, w tym 3,5 tys. w formie listowej; 1,5 tys. drogą e-mailową, a kolejnych tysiąc zostało zgłoszonych w ramach tzw. dudapomocy, która podczas kampanii działała w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej.

Dotychczas prezydenckie biuro podjęło interwencje w około 2 tys. spraw. Przyjęło około 250 osób, około 900 jest zapisanych na wizytę. Kancelaria Prezydenta RP planuje też uruchomić przedstawicielstwa biura w kraju, szczególnie w największych ośrodkach.

Przypomnijmy, że od stycznia rusza rządowy system poradnictwa prawnego. Specjalne punkty będą działać w każdym powiecie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA