Jak spakować bagaż do samolotu, by nie wpaść w kłopoty

"Nie pakuj się w kłopoty" - pod tym hasłem Urząd Lotnictwa Cywilnego chce uświadomić pasażerom, czego nie wolno zabierać w bagażu do samolotu. Niewiele osób wie, że nawet niektóre przedmioty codziennego użytku mogą być bardzo niebezpieczne w czasie podniebnej podróży.

Publikacja: 27.06.2019 14:29

Jak spakować bagaż do samolotu, by nie wpaść w kłopoty

Foto: Adobe Stock

dgk

- Aerozole, baterie litowe, akumulatory, latarki, zapalniczki, termometry rtęciowe czy fajerwerki, jeśli są niewłaściwie spakowane mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu - mówił prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson podczas konferencji prasowej na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Podkreślił, że pasażerowie powinni przemyśleć, co i jak pakują. Nie wszystkie przedmioty mogą być umieszczone w bagażu podręcznym. Część jest zabroniona w bagażu rejestrowanym, a niektórych nie przewieziemy wcale.  Na pokładzie samolotu nie powinny znaleźć się  ostre przedmioty: nożyczki, noże, scyzoryki, a nawet obcinarki do paznokci. W bagażu nadawanym nie powinno być zaś żadnych urządzeń zasilanych bateriami litowo - jonowymi. Ich transport pasażer musi skonsultować wcześniej z przewoźnikiem. Chcąc bowiem zabrać w podróż lotniczą np. aparat fotograficzny, drona, tablet, power bank czy hulajnogę elektryczną, musimy stosować się do określonych zasad.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem