fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Koronawirus - obostrzenia: co się zmienia od 26 kwietnia? Jest rozporządzenie

Adobe Stock
W czwartek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie wprowadza zmiany w obostrzeniach zapowiedziane w środę przez rząd. Od 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe, a działalność będą mogły wznowić zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone do 3 maja.

W rozporządzeniu doprecyzowano, jak mają funkcjonować zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, tatuażu i piercingu.

W jedenastu województwach dopuszczono iść działalność pod warunkiem zapewnienia, aby w zakładzie czy salonie przebywali wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Jak przy tym zaznaczono, w miejscu, w którym jest prowadzona działalność, może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi, z wyjątkiem obsługi. Co więcej, stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5m od siebie, chyba że między tymi stanowiskami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1m, licząc od powierzchni stanowiska obsługi albo której górna krawędź kończy się co najmniej 2m od powierzchni podłogi.

W pięciu województwach - dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim i wielkopolskim - zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne pozostaną zamknięte.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA