fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kursy banków mają szanse na odrobienie głębokich strat

Bloomberg
Po obawach o podatek i przewalutowanie notowania banków mocno spadły. Teraz mogą odrabiać straty, ale ryzykiem jest sprawa OFE.

Kilka ostatnich sesji przyniosło wzrost notowań banków na przemian ze spadkami. Czy indeks WIG-Banki, który od początku roku spadł o prawie 28 proc. (WIG w tym czasie stracił „tylko" 15 proc.), „uklepuje" dno?

Odpowiedź analityków brzmi: „tak", na co wskazują ostatnio wydane rekomendacje dla banków. W ciągu tygodnia pojawiło się pięć nowych raportów brokerów (BOŚ, BZ WBK, Erste, Trigon, Vestor), z których cztery wskazywały na szansę wzrostu notowań kilku kredytodawców. Biorąc pod uwagę średnią cenę docelową i obecny kurs, największy potencjał do wzrostu mają: Alior Bank (30 proc.), Handlowy (18 proc.), ING Bank Śląski i PKO BP (po 17 proc.). W przypadku BZ WBK kurs może wzrosnąć o 10 proc., Pekao o 8 proc., mBanku o 6 proc., zaś Millennium o 5 proc.

Także z zaleceń inwestycyjnych wynika, że faworytem jest Alior, którego akcje zalecają kupować czterej brokerzy. Trzej zalecają kupno PKO BP, zaś dwaj radzą kupować walory Millennium i ING BSK. ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA