fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

USA: karta kredytowa z lordem Vaderem

Darth Vader na karcie Chase
spółka
Darth Vader na karcie kredytowej? Dlaczego nie. Chase, jeden z największych banków w USA postanowił w ten sposób włączyć się do kampanii marketingowej, promującej kolejny film z cyklu "Gwiezdne wojny".

Posiadacz Disney Visa ma do wyboru trzy wersje karty kredytowej: z Lordem Vaderem, mistrzem Jedi Yodą oraz z robotami R2-D2 i C-3PO.

Korzystanie z karty łączy się z kilkoma przywilejami. Kupujący w sklepach Disneya i na portalu DisneyStore.com mogą liczyć na 10-procentowy rabat przy transakcjach powyżej 50 dolarów. Podobne ulgi przysługują im przy zakupach w parkach rozrywki – Disneylandzie i w Disney World, gdzie zresztą mogą liczyć także na udział w specjalnej ceremonii powitalnej (Imperial Meet 'N' Greet) przez postać Dartha Vadera i innych bohaterów filmu.

Inne przywileje zależne są od rodzaju karty, która dostępna jest w dwóch odmianach: Disney Rewards Visa oraz Disney Premier Visa. Ich oprocentowanie w skali rocznej jest jednak jednakowe i wynosi 15,99 proc. po sześciomiesięcznym promocyjnym okresie, w którym posiadacz nie płaci żadnych odsetek. To odpowiada standardom obowiązującym obecnie na amerykańskim rynku.

Według doradców finansowych, osoby posiadające dobrą historię kredytową mogą bez problemu znaleźć karty oferujące dużo lepsze warunki. Ale oferta jest z pewnością atrakcyjna dla fanów "Gwiezdnych wojen" i osób chcących odwiedzić parki Disneya.

W 2012 roku Disney kupił od Lucasfilm i George'a Lucas prawa do filmu "Gwiezne wojny" i licencjonowania sprzedaży produktów związanych z kultową sagą science-fiction.

Tomasz Deptuła (Nowy Jork)

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA