fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bank Handlowy z podniesioną ceną docelową

Analitycy DM BOŚ podnieśli cenę docelową Banku Handlowego do 83,8 zł z 72,3 zł, podtrzymując rekomendację „trzymaj”. Zwracają uwagę na słabe wyniki za pierwszy kwartał.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 80,98 zł. Dzisiaj w południe oscyluje wokół 74 zł, jest zatem nieco niższy niż wycena brokera. Podtrzymano rekomendacje dla walorów Banku Handlowego: długoterminową fundamentalną 'trzymaj' i krótkoterminową relatywną 'niedoważaj', zważywszy na perspektywę słabych wyników za I kwartał.

Handlowy opublikuje wyniki 9 maja. Będą słabe z dwóch powodów: po pierwsze wynik z działalności handlowej będzie dużo niższy niż w poprzednich okresach, zaś po drugie poziom zysków podkopał podatek bankowy.

Są też pozytywy. Analitycy dostrzegają widoczną poprawę w stosunku do poprzedniego kwartału na poziomie kosztów operacyjnych za sprawą braku nadzwyczajnych pozycji w omawianym kwartale. Prognozują jedynie 110 mln zł zysku netto w I kwartale (-7 proc. kw/kw i 49 proc. r/r). Handlowy prawdopodobnie będzie jedynym bankiem, który zanotuje pogorszenie wobec IV kwartału (wtedy sektor zanotował bardzo słabe wyniki z powodu upadłości SK Banku i utworzeniu FWK). Wynik odsetkowy netto ma się nieznacznie poprawić, bo o 2 proc., wobec poprzedniego kwartału dzięki wzrostowi portfela kredytowego. Jednak wynik prowizyjny ma spaść pod wpływem pogorszenia przychodów z rynku akcji (sprzedaż produktów inwestycyjnych, działalność maklerska i powiernicza) oraz niższego wyniku z kart kredytowych względem sezonowego szczytu z IV kwartału 2015 r. Pod względem wyników na pozostałej działalności bank podał już, że wynik na działalności handlowej będzie dużo niższy niż zwykle.

DM BOŚ prognozuje, że w tym roku Handlowy zwiększy wynik odsetkowy do 1018 mln zł z 978 mln zł, prowizyjny urośnie do 648 mln zł z 631 mln zł. Zysk netto, z powodu podatku bankowego, ma zmaleć do 579 mln zł z 626 mln zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA