Reklama
Rozwiń

Dać chorym szansę na precyzyjne leczenie raka

Dopasowanie terapii do informacji genetycznej nowotworu gwarantuje leczenie optymalne. Kłopotem jest mały dostęp do badań, które są drogie, a często przeprowadzane nieprawidłowo i bez uzasadnienia - mówili uczestnicy debaty "Rz" "Nowotwór jako choroba genomu".

Publikacja: 17.10.2019 00:01

By zwiększyć dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych, konieczne są zmiany w prawie – zgodzili

By zwiększyć dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych, konieczne są zmiany w prawie – zgodzili się uczestnicy debaty „Rz” „Nowotwór jako choroba genomu” – (od lewej) dr Aleksander Sowa, prof. Wiesław Wiktor Jędrzejczak, Maciej Miłkowski, Beata Ambroziewicz, dr Jerzy Gryglewicz, prof. Andrzej Marszałek.

Bez zmian w ustawach o świadczeniach zdrowotnych i refundacyjnej oraz miniesterialnej akredytacji dla zakładów patomorfologicznych dostęp pacjentów do najnowocześniejszych terapii pozostanie ograniczony. Taki wniosek płynie z debaty „Nowotwór jako choroba genomu. Co trzeba zmienić w prawie, by umożliwić stosowanie w Polsce medycyny precyzyjnej”, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”.

Na bakier z systemem

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zdrowie
Wyzwania dla zdrowia publicznego
Zdrowie
Podwyżki dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Ministerstwo Zdrowia odkrywa karty
Zdrowie
Otyłość wyzwaniem cywilizacyjnym XXI wieku
Materiał Promocyjny
Kolacja i odchudzanie – fakty i mity o ostatnim posiłku dnia
Zdrowie
Unijny komisarz ds. zdrowia: Unia Europejska i USA są od siebie mocno zależne