Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.05.2016 18:02 Publikacja: 23.05.2016 18:02
W debacie prowadzonej przez Marcina Piaseckiego z „Rz” wzięli udział: Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco, Marcin Kędzierski z Data Techno Park, Kajetan Wojsyk, zastępca dyrektora CSIOZ, wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, prof. Marek Ziętek, rektor UM we Wrocławiu, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW i prof. Henryk Kozłowski z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
Foto: TV RP
Choć blaszane szafki pełne pożółkłych kopert z historiami choroby to wciąż codzienność wielu polskich uniwersytetów medycznych, przychodni i szpitali, a z komputerów lekarze wciąż korzystają rzadziej niż z dokumentów papierowych, polską służbę zdrowia czeka cyfrowa rewolucja. Zgodnie z ustawą o systemie informacji w ochronie zdrowia już w styczniu 2018 roku cała dokumentacja medyczna będzie musiała być prowadzona w formie elektronicznej.
Przechodzenie z systemu papierowego na cyfrowy wciąż sprawia personelowi niektórych ośrodków spore trudności, ale digitalizacja danych niesie ze sobą korzyści dla wszystkich. Informatyzacja ma też kluczowe znaczenie dla rozwoju nauki i kształcenia przyszłych lekarzy, pielęgniarek, ratowników i przedstawicieli innych zawodów medycznych. O korzyściach płynących z cyfrowych rozwiązań w medycynie dyskutowali uczestnicy debaty pod patronatem „Rzeczpospolitej", która odbyła się podczas wrocławskiej konferencji „Cyfrowa medycyna – wyzwania teraźniejszości i przyszłości".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Alkohol i nikotyna wywołują negatywne skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne. W jaki sposób przeciwdziałać te...
Skumulowane koszty ustawy o minimalnym wynagrodzeniu dla pracowników ochrony zdrowia w tym roku pochłoną jedną c...
Każdego dnia w Polsce 160 osób umiera przedwcześnie z powodu otyłości. Choroba powoduje ponad 200 powikłań, z kt...
Czy jedzenie późno w ciągu dnia rzeczywiście utrudnia utratę wagi? To pytanie pojawia się często, gdy ktoś chce...
Europejski przemysł farmaceutyczny to sektor globalnie konkurencyjny. Wchodzimy jednak w bardzo wymagający okres...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas