- Przyszli do mnie dziekani największych izb radcowskich w Polsce, którzy uznali a ja przyjąłem ich argumentację, że moje doświadczenie przyda się w tych niełatwych czasach - tak w środowym programie #RZECZoPRAWIE swoją decyzję o kandydowaniu na prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych argumentował Maciej Bobrowicz. - A problemów w samorządzie radcowskim jest wiele. Dotyczą one tajemnicy zawodowej, obrony najważniejszych wartości, coraz większego bezrobocia wśród radców, organizacji wewnętrznej samorządu – dodał.

- Marzy mi się samorząd, który byłby skuteczny i słyszalny, nie tylko w mediach – powiedział Maciej Bobrowicz w rozmowie z Tomaszem Pietrgą.

Zdaniem kandydata na prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych, obecnie jedną z zalet samorządu jest to, że aplikantów jest mniej niż kiedyś i jest to szansa, aby wrócić do modelu uczeń-mistrz.

- Rynek prawniczy pokazuje, że w twardych kompetencjach - jak wiedza - jesteśmy świetni, ale jeśli chodzi o kompetencje tzw. miękkie do których zaliczamy m.in. zarządzanie kancelarią, komunikacja na rynku, to wszystko jest jeszcze przestrzenią nieodkrytą – uważa Bobrowicz.

W jego ocenie ważne jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez nowoczesne kanały nauczania. - Może starsi radcy nie są do tego przekonani, ale młodzi to czują.

- Pomysł fuzji adwokatury i samorządu radcowskiego pojawił się za ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Mój samorząd podjął wówczas uchwałę w której stwierdził, że jeśli mówimy o połączeniu to za zgodą samego samorządu – przypomniał Maciej Bobrowicz. - Zatem jeśli zostanę prezesem, to będę pytał radców czy chcą takiego połączenia bo to jest ich samorząd. Jeśli samorząd powie tak, to jako prezes będę to szanował, ale jeśli wypowie się negatywnie to spojrzę na to okiem wyborców.

- Na pewno olbrzymią zaletą zawodu radcy prawnego jest możliwość wyboru różnej formy zatrudnienia - zaznaczył na koniec gość programu #RZECZoPRAWIE.

Zobacz wideo: Bobrowicz w #RZECZoPRAWIE

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ