Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 27.10.2025 17:52 Publikacja: 26.12.2024 17:08
29 z 62 obecnych na pokładzie pasażerów przeżyło katastrofę.
Foto: REUTERS/Azamat Sarsenbayev
Pilotów samolotu pasażerskiego, który w Boże Narodzenie rozbił się koło lotniska w Aktau, kazachskie media nazywają bohaterami. Mimo awarii systemu sterowania uniknęli lądowania na morzu i udało im się nie zderzyć z budynkami mieszkalnymi.
Piloci, podobnie jak pasażerowie siedzący w przedniej części samolotu, zginęli. Ale dzięki manewrom, które wykonali, 29 (z 62 obecnych na pokładzie) pasażerów przeżyło katastrofę. Na podkładzie samolotu Embraer 190 (wyprodukowanego w 2013 roku) należącego do Azerbaijan Airlines i lecącego z Baku do Groznego oprócz obywateli Azerbejdżanu (37 osób) znajdowali się również obywatele Rosji, Kirgizji i Kazachstanu.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Na początku września w Lizbonie doszło do wypadku kolejki linowo-terenowej Elevador da Gloria. Przeprowadzone śl...
Wielu kierowców marzy o jednej oponie zimowej, która sprawdzi się w każdych warunkach – od śniegu po mokry asfalt, od miejskich ulic po autostrady. Goodyear, tworząc model UltraGrip Performance 3, postanowił zbliżyć się do tego ideału, łącząc w jednej konstrukcji cechy, których zazwyczaj trzeba szukać w różnych produktach.
W piątek nad ranem na autostradzie A5 w Drasenhofen w Austrii doszło do zderzenia ciężarówki z polskim autokarem...
Dwa pociągi ekspresowe zderzyły się na wschodzie Słowacji. Najnowsze doniesienia mówią, że ponad 60 osób zostało...
Zawalił się remontowany budynek w centrum Madrytu - poinformował portal hiszpańskiego dziennika „El Pais”. Co na...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
W rafinerii Chevron w El Segundo, znajdującej się w rejonie South Bay w Kalifornii, doszło do potężnej eksplozji...
Jak LegalTech i AI realnie zmieniają pracę prawnika – od automatyzacji dokumentów i analizy danych po obsługę klienta i przygotowanie do procesów sądowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas