Aktualizacja: 17.12.2019 13:10 Publikacja: 16.12.2019 18:40
Po ponad dwóch latach funkcjonowania systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), popularnie zwanego siecią szpitali, trudno mówić o widocznej poprawie kondycji polskiego szpitalnictwa. Na pewno jednak można stwierdzić, że placówki zakwalifikowane do PSZ mają stabilniejszą sytuację finansową.
Wprowadzona przez poprzedniego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła sieć w niczym nie przypomina tej, o której przed laty mówił ówczesny szef resortu zdrowia Zbigniew Religa. Kreśląc zarys systemu, słynny profesor zamierzał zagwarantować finansowanie z budżetu wyłącznie placówkom niezbędnym z punktu widzenia zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Wszystkie inne – dublujące oddziały i świadczenia ze szpitali podstawowych – miały działać na zasadach komercyjnych. W takiej sytuacji miało się znaleźć ponad 100 placówek.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas