Pierwszą turę Andrzej Duda wygrałby zdecydowanie - uzyskałby w niej poparcie 43,89 proc. respondentów. Urzędujący prezydent wyprzedziłby kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską, wskazaną przez 26,30 proc. ankietowanych.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Szymon Hołownia. Osobowość telewizyjną poparł niemal co dziesiąty pytany - 9,74 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (7,26 proc.), Adrian Zandberg z Partii Razem (7,21 proc.) oraz Krzysztof Bosak, aktualny lider prawyborów w Konfederacji (5,40 proc.). Innego kandydata wskazało 0,20 proc. respondentów.

Gdyby w drugiej turze znaleźli się Duda i Kidawa-Błońska, ten pierwszy wygrałby minimalnie. Prezydent, który oficjalnie nie ogłosił jeszcze, że będzie ubiegał się o reelekcję, może liczyć na poparcie 47,92 proc. respondentów. Kandydatkę Platformy Obywatelskiej wskazało 46,66 proc. ankietowanych. Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" została wybrana przez 5,42 proc.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla Wirtualnej Polski i portalu Stanpolityki.pl w dniach 17-20.12.2019 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę 1001 pełnoletnich mieszkańców Polski.