Reklama

Westerwelle po spotkaniu z Ławrowem: widać zmiany

Zdaniem niemieckiego ministra spraw zagranicznych Guido Westerwelle w stanowisku Rosji, popierającej dotychczas prezydenta Syrii Baszira el-Asada, dostrzec można zmianę. Westerwelle spotkał się z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.

Publikacja: 14.06.2012 15:46

Guido Westerwelle

Guido Westerwelle

Foto: AFP

Szef niemieckiej dyplomacji mówił po spotkaniu z Ławrowem o "ostrożnych pierwszych oznakach gotowości do zmiany" - pisze agencja dpa. - Chcemy wzmocnić tę kiełkującą elastyczność - dodał Westerwelle.

Do spotkania doszło w Kabulu przy okazji międzynarodowej konferencji na temat Afganistanu.

Według dpa podczas rozmowy z Ławrowem Westerwelle apelował o wywarcie przez Rosję "konstruktywnej presji" na Syrię. Obaj politycy zamierzają kontynuować dialog w tej sprawie na początku lipca w Moskwie. 6 lipca ma odbyć się w Paryżu konferencja Przyjaciół Syrii. Moskwa zaproponowała ponadto powołanie grupy kontaktowej ws. Syrii z udziałem Iranu.

Zdaniem Westerwelle sytuacja w Syrii stała się "bardzo niepokojąca". "Zdjęcia i wiadomości stają się coraz bardziej dramatyczne" - ocenił szef dyplomacji Niemiec; należy forsować rozwiązanie polityczne konfliktu, które wymaga udziału Rosji.

Na początku tygodnia Westerwelle wykluczył po raz kolejny interwencję zbrojną przeciwko władzom w Damaszku.

Reklama
Reklama

Stosując weto w ONZ, Rosja uniemożliwiała dotychczas bardziej zdecydowane działania wobec reżimu Asada.

Wydarzenia
Nowy START podpisany
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Wydarzenia
USA idą na rękę Rosji
Wydarzenia
Szpiegu, szpiegu, chodź na tortury!
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama