Reklama
Rozwiń

Dzisiejszy biznes to relacje ludzi

Najbardziej potrzebna jest umiejętność budowania morale zespołu – mówi Jacek Santorski, psycholog biznesu

Publikacja: 20.03.2020 01:00

Czy wśród polskich szefów mamy wielu przywódców pasujących do opinii prof. Johna Adaira, że na szefa wybiera rada nadzorcza, a na lidera serca i umysły ludzi?

Liderów w Polsce przybywa, szczególnie wśród przedsiębiorców w wieku 30–40 lat, którzy, często działając w branży technologicznej, z fazy startupu rozwinęli firmy mające dzisiaj po kilkadziesiąt milionów złotych obrotu. Tworzyli je w sposób społeczno-koleżeński, lecz potem odkrywali, że „turkus" (zarządzanie bez hierarchii władzy – przyp. red.) lepiej wychodzi w książkach niż w życiu, gdzie potrzebna jest jednak struktura. Są to ludzie, którzy nie mają nawyków z PRL, ani obciążeń z etapu transformacji, dużo podróżują po świecie, wielu z nich ma za sobą staże czy pracę w międzynarodowych korporacjach. W tym pokoleniu liderów na pewno przybywa. Nie pasują oni do tego powiedzenia Adaira, gdyż sami siebie powołali na liderów, a dopiero potem potwierdziły to serca i umysły ludzi, co niekiedy wymagało pracy nad spójnością i charakterem.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Wydarzenia Gospodarcze
Banki mogą pomóc w zakupach obronnych
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Wydarzenia Gospodarcze
Rola BGK w finansowaniu obronności będzie rosła
Wydarzenia Gospodarcze
Największe ryzyko cyberataków dotyczy dziś sektora bankowego
Wydarzenia Gospodarcze
Gaz może dać nam bezpieczeństwo
Wydarzenia Gospodarcze
Ubezpieczyciele muszą chronić przed cyberatakami