Rz: „Santander Universidades" to program, który od czterech lat Bank Zachodni WBK realizuje na polskich uczelniach. Jakie są cele tego projektu?
Michał Kuczmierowski: Dla BZ WBK inwestycja w młodych ludzi stanowiła zawsze jeden z priorytetów, bo to od nich zależy przyszłość polskiej gospodarki. To właśnie na uczelniach wyższych kształcone są przyszłe elity i to właśnie tam opracowywane są rozwiązania problemów, przed którymi stoi całe społeczeństwo. Stąd tak wielką wagę przywiązujemy do tworzenia uczelniom wyższym jak najlepszych warunków do rozwoju. Szczególnie zależy nam na rozwijaniu współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi w zgodności z celami rozwojowymi Polski. Korzystając z naszej sieci kontaktów, staramy się również pogłębiać relacje pomiędzy uczelniami a biznesem, co ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia dalszego dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. Po czterech latach działania swoim zasięgiem obejmujemy aż 60 uczelni w Polsce, stanowiących część globalnej sieci „Santander Universidades" obejmującej już ponad 1200 placówek na całym świecie. Nasza współpraca z uczelniami jest ciągle pogłębiana i już dziś możemy uznać, że program święci w Polsce sukcesy.
Kto może wziąć udział w programie i na jakich warunkach?
Do uczestnictwa w „Santander Universidades" zapraszamy jedynie te uczelnie, które realizują najbardziej perspektywiczne projekty naukowo-badawcze, a także odznaczają się najciekawszą ofertą dydaktyczną dla studentów. Zależy nam na współpracy z prestiżowymi ośrodkami, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski. Jeżeli chodzi o warunki współpracy, to są one ustalane indywidualnie z każdą uczelnią w zależności od konkretnych okoliczności i cechujących ją uwarunkowań.
Jakie korzyści daje studentom udział w „SU"?