Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 22.02.2020 09:01 Publikacja: 22.02.2020 08:41
K–549 Kniaź Władimir
Foto: HoteitH / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
- W czasie szóstego międzynarodowego forum militarno-technicznego Army 2020 podjęto decyzję o podpisaniu umowy dotyczącej budowy dwóch kolejnych okrętów podwodnych Borei-A. Zgodnie z warunkami umowy stępka pod dwoma okrętami zostanie położona w stoczni Siewiernoje Maszynostroitielnoje Priedprijatije (Siewmasz) w Siewierodwińsku w 2021 roku. Zostaną one zbudowane w ramach istniejącego państwowego programu zbrojeniowego do 2027 roku - podało źródło agencji TASS.
Zamawiane okręty będą dziewiątą i dziesiątą jednostką typu Borei - dodało źródło.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
Ministerstwo Finansów potwierdziło informacje „Rzeczpospolitej”. Polskie podmioty mogą skorzystać z kredytów Eur...
Ministerstwo obrony Holandii poinformowało o incydencie podczas ćwiczeń NATO Falcon Autumn w Polsce, w których b...
W stolicy Korei Północnej odbyła się parada wojskowa, podczas której zaprezentowano nowy międzykontynentalny poc...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
W miejscowości Zaręby Warchoły w powiecie ostrowskim na Mazowszu odnaleziono niezidentyfikowany obiekt powietrzn...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas