Chodzi o przetarg, jaki ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa. Przedmiotem zamówienia jest 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych wraz z wyposażeniem.

Informacja o postępowaniu przetargowym zamieszczona została na platformie zakupowej. Z dokumentów wynikało, że wojsko miało kupić 300 zestawów sprzętu liturgicznego, przy czym 40 kompletów ma być dostarczonych najpóźniej do 17 grudnia br., a reszta, 260 kompletów, do końca listopada 2022.

Czytaj więcej

Wojsko organizuje przetarg na 300 mobilnych ołtarzy z wyposażeniem

„Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka postępowanie na zakup mobilnych ołtarzy polowych zostanie wstrzymane” - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej. „Pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej” - dodano w lakonicznym komunikacie.

W skład każdego kompletu miały wchodzić: kielich mszalny, patena na kielich, puszka tzw. polowa / głęboka patena, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe, dwa klosze szklane bezbarwne, butelki na wino i wodę (po dwa komplety - duże i małe), naczynie na komunikanty, naczynie na hostie, pulpit ołtarzowy, dwa kropidła, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy, alba kapłańska, dwa komplety bielizny kielichowej, dwie stuły, w tym jedna w kolorze moro, oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza. Każdy z elementów został szczegółowo opisany, np. walizka powinna była mieć grawerowane laserowo logo Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, naczynia na oleje miały mieć wysokość 3,5 cm i średnicę 4 cm z wygrawerowanymi napisami CHR i INF, a wykonany ze stali nierdzewnej krzyż ołtarzowy miał mieć wysokość 26 cm, przy czym wizerunek Jezusa Chrystusa musiał być wysoki na 8 cm a grubość belki to 3 mm.

Postępowanie toczyć się miało w procedurze otwartej i przyspieszonej. „Wybór procedury przetargowej w trybie przyspieszonym jest optymalnym rozwiązaniem uwzględniającym wszelkie aspekty pełnej realizacji przedmiotowej dostawy” - podkreślono w ogłoszeniu o zamówieniu.