Informacja o postępowaniu przetargowym zamieszczona została na platformie zakupowej. Z dokumentów wynika, że wojsko chce zakupić 300 zestawów sprzętu liturgicznego, przy czym 40 kompletów ma być dostarczonych najpóźniej do 17 grudnia br., a reszta, 260 kompletów, do końca listopada 2022.

W skład każdego kompletu wchodzi: kielich mszalny, patena na kielich, puszka tzw. polowa / głęboka patena, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe, dwa klosze szklane bezbarwne, butelki na wino i wodę (po dwa komplety - duże i małe), naczynie na komunikanty, naczynie na hostie, pulpit ołtarzowy, dwa kropidła, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy, alba kapłańska, dwa komplety bielizny kielichowej, dwie stuły, w tym jedna w kolorze moro, oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza. Każdy z elementów został szczegółowo opisany, np. walizka musi mieć grawerowane laserowo logo Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, naczynia na oleje muszą mieć wysokość 3,5 cm i średnicę 4 cm z wygrawerowanymi napisami CHR i INF, a wykonany ze stali nierdzewnej krzyż ołtarzowy musi mieć wysokość 26 cm, przy czym wizerunek Jezusa Chrystusa ma mieć wysokość 8 cm a grubość belki to 3 mm.

Termin składania ofert w przetargu nieograniczonym to 25 października br. Zamawiający wymaga wpłaty wadium w wysokości 28 tys. zł. Zamówienie będzie musiało zostać dostarczone do warszawskiego składu 2. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Marsa w Warszawie.

Postępowanie toczy się w procedurze otwartej i przyspieszonej. „Wybór procedury przetargowej w trybie przyspieszonym jest optymalnym rozwiązaniem uwzględniającym wszelkie aspekty pełnej realizacji przedmiotowej dostawy” - podkreślono w ogłoszeniu o zamówieniu.

Cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia. Oferty zostaną ocenione także pod kątem terminu realizacji zamówienia w roku 2021 oraz okresu gwarancji (po 20 proc. oceny, cena - 60 proc.).