Reklama

Zyski z elektronizacji w egzekucji administracyjnej przyhamowała pandemia

Ministerstwo Finansów podsumowało efekty wprowadzonej trzy lata temu elektronizacji w postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Publikacja: 23.07.2024 07:43

Zyski z elektronizacji w egzekucji administracyjnej przyhamowała pandemia

Foto: Adobe Stock

Chodzi o nowelizację, która weszła w życie 1 lipca 2021. Jej zasadniczym celem było uproszczenie i usprawnienie procedur obowiązujących w egzekucji administracyjnej, przy jednoczesnym zapewnieniu wzrostu efektywności. Służyć temu miało wdrożenie elektronicznego systemu eTW umożliwiającego nadanie elektronicznej klauzuli organu egzekucyjnego o skierowaniu tytułu do egzekucji oraz automatyczną rejestrację tytułu wykonawczego w systemie EGAPOLTAX.

Jak pokazuje analiza, pozwoliło to na skrócenie czasu wszczęcia postępowania egzekucyjnego i zmniejszenie nakładu pracy poświęcanego na czynności techniczne niezwiązane ze stosowaniem środków egzekucyjnych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo karne
Wypadek na A1. Nagły zwrot w procesie Sebastiana M.
Prawo pracy
Prawnik ostrzega: nadchodzi rewolucja w traktowaniu samozatrudnionych
Zawody prawnicze
Rząd zdecydował: nowa grupa zawodowa otrzyma przywilej noszenia togi
Administracja rządowa
Ile zarabiają urzędnicy służby cywilnej? Znaczenie ma ministerstwo i stanowisko
Reklama
Reklama