Nie mogło być inaczej. Najbardziej obciążony pracą urząd skarbowy w kraju jest też najefektywniejszym w kontrolach i zapewnianiu dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Drugi pod względem wielkości wpływów z kontroli (tj. 61,7 mln zł) jest II Mazowiecki US. I choć pierwsze 18 urzędów skarbowych zestawienia może pochwalić się dwucyfrowym, liczonym w milionach złotych wynikiem, to tak naprawdę czołówkę stanowią tylko trzy urzędy w kraju, a dokładnie trzy wyspecjalizowane urzędy skarbowe. I one nie mają sobie równych. Tę trójkę zamyka II Śląski US w Bielsku-Białej, dzięki którego wysiłkom do budżetu z dodatkowych kontroli trafiło prawie 51,5 mln zł.

Ze zrozumiałych względów liderami tego zestawienia są wyspecjalizowane, duże i średnie urzędy skarbowe, które obsługują większych, czyli majętniejszych podatników-przedsiębiorców.

Dopiero na 91. miejscu pojawił się pierwszy mały urząd skarbowy z najlepszym w tej kategorii wynikiem – 2,9 ml zł. Tego US w Nowej Rudzie, bo o nim mowa, mogą mu pozazdrościć inne, nawet duże urzędy skarbowe.

Zobacz też serwis » Sfera budżetowa » Urzędnicy » Urzędnicy państwowi » Urzędnicy skarbowi