Aktualizacja: 23.10.2017 11:45 Publikacja: 23.10.2017 11:45
Marta Koremba
Foto: materiały prasowe
Marta Koremba jest rzecznikiem patentowym, współkieruje praktyką własności intelektualnej w polskim biurze Bird & Bird. Marta związana jest z kancelarią od 2013 roku. Jest ekspertem w dziedzinie prawa własności przemysłowej i zwalczania nieuczciwej konkurencji. Prowadzi spory o naruszenie praw własności przemysłowej i doradza przy tworzeniu strategii procesowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO, dawniej OHIM). Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu portfelami znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Doradza przy wycenie praw własności intelektualnej, jak również optymalizacji kosztów działalności przy wykorzystaniu tych praw. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z reklamą farmaceutyczną, obrotem produktami leczniczymi, refundacją leków. Obsługuje firmy z najbardziej innowacyjnych branż: farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej oraz telekomunikacyjnej. Marta Koremba jest prawnikiem rokrocznie rekomendowanym w dziedzinie prawa własności intelektualnej przez międzynarodowe rankingi: European Legal 500 czy WIPR Leaders. Otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Financial Times Innovative Lawyers 2015, w kategorii Intellectual property. W 2016 i 2017 roku nominowana w konkursie Euromoney LMG Europe Women in Business w kategorii IP. Znalazła się także w gronie laureatów rankingu "Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015" opublikowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska.
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Śmierć rodziców nieodłącznie wiąże się z koniecznością załatwienia formalności związanych z podziałem majątku. Jeśli między spadkobiercami panuje zgoda, przyjęcie spadku z reguły nie jest skomplikowane. Kto uczestniczy w procesie dziedziczenia?
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Bogdana Święczkowskiego na nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Wiceminister sprawiedliwości, sędzia Dariusz Mazur stwierdził, że wybór ten dotknięty jest ewidentną wadą formalną.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński powiększyła zespół specjalizujący się w prawie pracy, zatrudniając prawniczkę Aleksandrę Woźniak. Aleksandra specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców w szerokim zakresie prawa pracy, obejmującym m.in. spory pracownicze, procesy rekrutacyjne, monitoring wizyjny, a także kwestie dotyczące benefitów i wynagrodzeń. Posiada także szerokie kompetencje w zakresie przygotowywania kluczowych dokumentów związanych z zarządzaniem zespołami oraz analizy przepisów prawa pracy w różnych jurysdykcjach.
Kwestia kancelarii odszkodowawczych wymaga uporządkowania. Ministerstwo Sprawiedliwości poszuka rozwiązań.
Rynek usług prawniczych w Polsce jest stabilny, a czołówka największych kancelarii trzyma się mocno.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas