W Potęgowie powstanie 81 turbin wiatrowych o łącznej mocy 220 MW. Jest to obecnie największy realizowany projekt lądowej elektrowni wiatrowej w Polsce. Prace budowlane już się rozpoczęły, a ich zakończenie jest zaplanowane w połowie 2020 roku. Projekt będzie funkcjonował w ramach aktualnego modelu wsparcia projektów w sektorze energetyki odnawialnej w oparciu o aukcje przeprowadzane przez Urząd Regulacji Energetyki. EBOR podaje, że inwestycja wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne redukując emisje CO2 o ponad 514 tys. ton rocznie. Większościowym udziałowcem Potęgowo Mashav jest Israel Infrastructure Fund.
Zakres prac prawników Dentons obejmował przygotowanie, negocjacje i udział w podpisaniu dokumentów finansowania, przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz zapewnienie wsparcia w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej i ochrony środowiska. Prawnicy z zagranicznych biur Dentons wspierali transakcję w zakresie luksemburskich, angielskich oraz izraelskich aspektów finansowania, w tym wydawania zagranicznych opinii prawnych i memorandum prawnego.
Transakcję, nadzorowaną przez Mateusza Toczyskiego, partnera kierującego Zespołem Bankowości i Finansów Dentons w Polsce i w Europie, prowadził Piotr Nerwiński (counsel) przy wsparciu Magdaleny Kalińskiej (senior associate), Marty Borowskiej (associate) oraz Jakuba Walawskiego (associate). W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzali Agnieszka Kulińska (managing counsel), Michał Motylewski (counsel), a wspierali ich Lena Boczkaja (associate) i Jan Dubiński (senior associate). W zakresie prawa ochrony środowiska doradzali Ewa Rutkowska-Subocz (partner) oraz Dawid Krakowiak (associate).