Reklama
Rozwiń

Debata "Rzeczpospolitej": w metropoliach mieszkańcom żyje się lepiej

Ustawę metropolitalną dla Warszawy wcześniej czy później trzeba będzie uchwalić. Jednak już teraz współpraca stolicy z okolicznymi gminami układa się doskonale – takie wnioski płyną z debaty „W »Rzeczpospolitej« o Warszawie", która zainaugurowała cykl debat redakcyjnych „W »Rzeczpospolitej« o Rzeczypospolitej".

Aktualizacja: 07.07.2017 09:19 Publikacja: 07.07.2017 07:48

Uczestnicy debaty (od lewej): Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic; Jacek Karnowski, prezydent Sopo

Uczestnicy debaty (od lewej): Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic; Jacek Karnowski, prezydent Sopotu; Maciej Fijałkowski, dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy; Artut Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej; Piotr Żuber, współautor strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju; prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Grzegorz Węcławowicz z PAN i Tomasz Pietryga p.o. zastępcy red. naczelnego „Rz”.

Foto: Rzeczpospolita, Robert Gardziński Robert Gardziński

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej": Rozpoczynamy serię debat o polskim samorządzie. Mamy za sobą doświadczenia samorządowe z ostatnich lat, część projektów się sprawdziła, część jest nie do końca zrealizowana. Sprawy samorządowe to ważne kwestie, które są i będą poruszane na łamach „Rzeczpospolitej". Wielki plan związany z metropolią warszawską niespecjalnie się udał, ale powstała już metropolia śląska. Jest więc o czym rozmawiać, mamy interesujące rozwiązania i dużo szczegółów.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono