Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 17.05.2017 18:53 Publikacja: 17.05.2017 17:49
Foto: Bloomberg
Pozostałych ankietowanych przed zawarciem umowy z Funduszem wspierali na co dzień sąsiedzi lub koleżanki (ponad 30 proc.), opiekunowie (10 proc.), rzadziej rodzina (tylko 8 proc.). Z zebranych danych wynika, że 73 proc. respondentów mieszka samotnie, a ponad 55 proc. nie posiada spadkobierców. Co piąty senior przyznaje, że miesięcznie nie przeznacza żadnej kwoty „na przyjemności", a 33 proc. deklaruje, że wydaje na ten cel poniżej 100 zł.
Senior, który korzysta z renty dożywotniej, to zwykle jest osoba samotna – 75 proc. respondentów to wdowcy, rozwiedzeni lub kawalerowie – posiadający średnie i wyższe wykształcenie (70 proc.). Aż 85 proc. respondentów przyznaje, że zainteresowało się rentą dożywotnią ponieważ skłoniła ich do tego trudna sytuacja finansowa (61 proc.) oraz rodzinna. Do najczęściej wskazywanych odpowiedzi należą: brak spadkobierców (ponad 32 proc.), złe relacje rodzinne (prawie 30 proc.), samotność (7 proc.). Co trzeci senior (36 proc.) spłacił dzięki rencie dożywotniej zadłużenie lub inne zobowiązania finansowe. Ponad 80 proc. z nich posiadało kredyt lub pożyczkę w banku, a co dziesiąty – zaległości w czynszu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła w środę zgodę na powołanie Andrzeja Klesyka na stanowisko prezesa PZU. Do t...
Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU odrzuciło w środę zgłoszoną przez ministra aktywów państwowych uchwałę w sprawi...
Katarzyna Majewska została powołana w poniedziałek na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie. Do czasu uzyskania z...
Zmiany w zarządzie firmy ubezpieczeniowej LINK4. Z kierowania spółką zrezygnowała w poniedziałek Grażyna Sudzińs...
Rynek ubezpieczeń w tej części kontynentu rośnie cztery razy szybciej niż w Austrii, skąd wywodzi się Uniqa – mó...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas