Lufthansa rusza z szybkimi testami. To może być przełom w podróżach

Największy niemiecki przewoźnik, Lufthansa od 12 listopada ruszy z szybkimi testami na koronawirusa na lotniskach. Początkowo odbędzie się seria próbna przed rejsami z Monachium do Hamburga.

Aktualizacja: 06.11.2020 15:01 Publikacja: 06.11.2020 14:45

Lufthansa rusza z szybkimi testami. To może być przełom w podróżach

Foto: Bloomberg

Cytowana w komunikacie Christina Foerster z rady nadzorczej Lufthansy podkreśla, że linia w ten sposób chce zebrać więcej informacji o szybkim testowaniu grup pasażerów niewykazujących objawów Covid-19. Jeśli eksperyment się powiedzie, otworzy to drogę do podróży lotniczych, przynajmniej na pokładach Lufthansy.

Zapewne jednak Niemcy szybko znajdą naśladowców.

Wprowadzenie szybkiego testowania możliwe było w tym wypadku dzięki bliskiej współpracy LH z firmą biotechnologiczną Centogene oraz centrum medycznym MVZ Martinsried należącym do Medicover Group. Testy mają być bezpłatne i będą przeprowadzane początkowo przed odlotem jednego z dwóch codziennych rejsów między Monachium i Hamburgiem. Rezerwacje podróżnych, którzy nie chcieliby przechodzić testu, zostaną bezpłatnie przeniesione na jedno z połączeń alternatywnych.

Pierwsze połączenie, podczas którego na pokładzie znajdą się wyłącznie pasażerowie o negatywnym wyniku tego testu, to rejs nr LHG2058 z Monachium do Hamburga, startujący o godzinie 9:10. Drugim będzie rejs nr LH2059 z Hamburga do Monachium.

Rezultaty testu, którego koszty ponosi Lufthansa pasażerowie poznają po 30-60 minutach od jego wykonania. A to oznacza, że powinni się zjawić na lotnisku odpowiednio wcześniej przed startem samolotu. I tylko w przypadku negatywnego wyniku karty pokładowe pasażerów zostaną aktywowane, zapewniając dostęp do lotniskowych bramek.

Nadal oczywiście podróżni mogą w momencie wylotu przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy jednak niż wykonany na 48 godzin przed podróżą.

Transport
CPK przyspieszy wypłatę odszkodowań za wywłaszczenia
Transport
Dassault Aviation ma co robić. Rafale Marine dla Indii
Transport
Spirit AeroSystems wraca do Boeinga, ale Airbus przejmie dział cywilny
Transport
Chiny chcą się porozumieć z USA. Cła Donalda Trumpa biją w ich linie lotnicze
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Transport
Rosjanie przestali kupować nowe auta. Są za drogie, jakość szwankuje, a strach narasta