Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.09.2020 17:55 Publikacja: 15.09.2020 17:55
Foto: Bloomberg
Oktoberfest trwa od 19 września do 5 października. Dla Monachium zazwyczaj był to wielki biznes, bo w tym czasie zjeżdżało do tego miasta z całego świata przynajmniej 6 mln turystów. W tym roku nie będzie już tradycyjnych namiotów w centrum miasta, czy gigantycznego wesołego miasteczka. Mimo tego Lufthansa postanowiła utrzymać tradycję Trachtencrew, na swoich pokładach. Tyle, że wyłącznie na kilku wybranych rejsach.
Piwo, nie będzie, jak to było zazwyczaj, rozlewane z beczki na pokładach samolotów, ale pasażerowie będą mieli do wyboru kilka gatunków, w tym Weissbier. Dodatkowo pasażerowie klasy biznes będą mieli okazję do spróbowania typowych regionalnych potraw, w tym pstrąga w bawarskim sosie. Natomiast załogi zmienią na ten czas zwyczajowe mundury na tradycyjne stroje bawarskie — dla mężczyzn są to krótkie spodnie skórzane, dla kobiet słynne sukienki Drindl. Święto piwa nie będzie obchodzone na wszystkich rejsach Lufthansy. Mogą go się jednak spodziewać pasażerowie odlatujący 22 sierpnia z nowojorskiego lotniska Newark do Monachium i między 21 a 25 września na rejsach krótkodystansowych Lufthansa Cityline do Kopenhagi, Helsinek, Manchesteru, Berlina i Wiednia, oraz na dwóch kierunkach wakacyjnych – Santorini i Sylt.
Boeing wznowił po cichu produkcję atrakcyjnych samolotów B737 MAX, a odrębnie podał o przeznaczeniu miliarda dolarów na zwiększenie rytmu produkcji B787 Dreamliner w Charleston (Karolina Płd.).
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Największe ugrupowanie Parlamentu Europejskiego naciska władze UE na poluzowanie planowanego na 2035 r. zakazu sprzedaży aut spalinowych oraz planowanych limitów emisji spalin.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Boeing wznowił po cichu produkcję atrakcyjnych samolotów B737 MAX, a odrębnie podał o przeznaczeniu miliarda dolarów na zwiększenie rytmu produkcji B787 Dreamliner w Charleston (Karolina Płd.).
Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer 195 relacji Kopenhaga-Warszawa zrzucił paliwo nad Mińskiem po godzinie 12:00 awaryjnie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformowała rzeczniczka portu Anna Dermont.
Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza, że przyspieszy budowę Drogi Czerwonej, która jest kluczowa do rozwoju portu i miasta Gdyni.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas