Aktualizacja: 01.05.2025 10:44 Publikacja: 25.09.2022 10:53
Foto: Adobestock
Sprawa dotyczy skargi Ryanaira na decyzję rządu Viktora Orbana, aby podatkiem od nadzwyczajnych zysków wynikających z trudnej sytuacji gospodarczej obciążać nie tylko banki, telekomy, sieci handlowe i firmy energetyczne, ale także linie lotnicze. Pieniądze te miały zasilić budżet potężnie nadwerężony wydatkami na spełnienie obietnic wyborczych rządu, które zresztą partia rządząca łatwo wygrała. Po wprowadzeniu tego podatku na Węgrzech Ryanair obciążył od 1 lipca bilety lotnicze do/z tego kraju dodatkową opłatą 10-25 euro, zależnie od długości rejsu. Rząd w Budapeszcie uznał tę decyzję za niezgodną z prawem i nałożył na Ryanaira karę w wysokości 760 tysięcy euro. Prezes Ryanaira natychmiast zaskarżył to w Brukseli i wygrał.
- Nie będzie można żądać wydania nieruchomości, zanim nie zaproponuje się właścicielowi zaliczki w wys. 85 proc....
Indie podpisały wreszcie umowę kupna dla swojej marynarki wojennej 26 myśliwców Rafale za 630 mld rupii (6,5 mld...
Wyjaśniła się sytuacja amerykańskiej firmy lotniczej. Boeing postanowił przejąć ją (ponownie, po wyodrębnieniu j...
Chiny są gotowe do wznowienia normalnej współpracy z firmami z USA – poinformowało chińskie Ministerstwo Handlu....
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W magazynach w Rosji czeka na klientów pół miliona niesprzedanych samochodów. 350 tysięcy z nich to auta chiński...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas