PKP Intercity z początkiem wakacji uruchamia promocję „Taniej z Bliskimi”, dzięki której wielu pasażerów będzie mogło odbyć znacznie tańsze podróże po kraju. Rabat w wysokości 30 proc. od ceny regularnej biletów jest przeznaczony dla rodzin i małych grup. Aby go uzyskać, wystarczy spełnić jeden warunek – trzeba podróżować w gronie od dwóch do sześciu osób. Wszyscy członkowie grupy otrzymają rabat, jeśli kupią bilety najpóźniej jeden dzień przed wyjazdem.

Promocja obejmuje bilety na pociągi TLK i IC, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie wagonów. PKP Intercity podkreśla, że bilety w ramach promocji można zakupić również na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia oraz w wagonie sypialnym. Zniżka nie dotyczy jednak ekspresów premium – EIC i EIP – ani połączeń zagranicznych.

Co ważne, rabat łączy się z innymi zniżkami, a więc najbardziej skorzystają z niej uczniowie, studenci czy emeryci. PKP Intercity przypomina też, że wciąż w ofercie pociągów EIC i EIP znajdują się Bilety Rodzinne przeznaczone dla grup od dwóch do pięciu osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. Przy obecnym rabacie każdy z członków grupy otrzyma dodatkowo zniżkę w wysokości 30 proc.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom milionów Polaków chcących podróżować po kraju i wprowadzamy ofertę, dzięki której przejazd pociągiem w kilka osób będzie bardzo konkurencyjny kosztowo wobec podróży samochodem. Tym samym włączamy się w działania podejmowane przez polski rząd w ramach tarczy antyinflacyjnej – skomentował Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

W pociągach robi się tłoczno. Od początku lipca drożeją bilety na części tras

Nie wszyscy pasażerowie będą jednak zadowoleni. Jak pisaliśmy w „Rzeczpospolitej”, choć Polacy coraz częściej przesiadają się z samochodów do pociągów z uwagi na rosnące ceny paliw, to również w kolei powinni spodziewać się w najbliższym czasie podwyżek. Od początku lipca drożeją bilety na części tras, między innymi w pociągach Kolei Mazowieckich. Także Koleje Śląskie już w połowie maja podniosły ceny biletów, a podwyżki u kolejnych przewoźników są – zdaniem analityków – tylko kwestią czasu.