Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 21.12.2017 16:43 Publikacja: 21.12.2017 14:57
Foto: 123RF
Największy niemiecki przewoźnik musiał zrezygnować z części slotów na lotnisku w Duesseldorfie, aby zmniejszyć zastrzeżenia Brukseli. Lufthansa planowała początkowo kupienie LGW, a także austriackiej filii Air Berlina, linii lotniczej Niki, ale zrezygnowała z tej ostatniej po sygnałach z Komisji, że to zablokuje. W ramach uzgodnionej umowy niektóre samoloty Air Berlina z załogami i slotami na kilku lotniskach zostały przeniesione do LGW.
Unijny komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager oświadczyła, że "Lufthansa zaproponowała działania korekcyjne gwarantujące, że wpływ przejęcia LGW na konkurencję będzie ograniczony. Zwłaszcza na lotnisku w Duesseldorfie portfel slotów Lufthansy zwiększy się tylko o 1 procent i wyniesie połowę wszystkich posiadanych przez konkurentów. Nasze obawy w zakresie konkurencji zostały więc rozwiane i zezwalamy dziś na projekt kupna zgodnie z regułami Unii Europejskiej w dziedzinie konkurencji".
Lufthansa przeniesie do swojej taniej linii lotniczej Eurowings 33 samoloty: dwadzieścia dashów, osiem bombardierów Q400 i trzynaście airbusów A320, a także wszystkich pracowników LGW na ich obecnych warunkach zatrudnienia. - Eurowings będzie nadal w 2018 r. motorem wzrostu - stwierdził prezes tego przewoźnika Thorsten Dirks.
Oficjalna finalizacja tej umowy nastąpi w styczniu.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Największe ugrupowanie Parlamentu Europejskiego naciska władze UE na poluzowanie planowanego na 2035 r. zakazu sprzedaży aut spalinowych oraz planowanych limitów emisji spalin.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza, że przyspieszy budowę Drogi Czerwonej, która jest kluczowa do rozwoju portu i miasta Gdyni.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Po pięciu latach od pożaru, który zniszczył dach i część wnętrza katedry Notre-Dame w Paryżu, obiekt jest znów otwarty dla wiernych i turystów. Obiekt można zwiedzać za darmo, ale żeby się do niego dostać, lepiej zarezerwować sobie termin.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
W listopadzie Lotnisko Chopina pobiło rekord z całego 2019 roku w liczbie odprawionych pasażerów - było ich prawie 19,67 miliona. Przy czym w samym minionym miesiącu 1,6 miliona, czyli o 15,9 procent więcej niż rok wcześniej.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas