[srodtytul]Ruudi[/srodtytul]

6-letni Ruudi mieszka z mamą, młodą policjantką Karmen, w małej wiosce rybackiej w Estonii. Chłopcu bardzo brakuje ojca. Za namową przyjaciółki, kilka lat starszej Viki, sześciolatek postanawia zorganizować konkurs na tatę. Dziewczynka sporządza stosowny plakat. Główną nagrodą mają być pieniądze, które dzieci otrzymały wcześniej za złotą monetę wykradzioną z domu starego Orma. Konkurs ku rozpaczy chłopca nie cieszy się jednak powodzeniem. Zbliża się termin rozstrzygnięcia, a zgłosił się tylko jeden kandydat – stary Jaak Lolle. Niechętny mężczyźnie Ruudi, aby zmniejszyć jego szanse na wygraną, namawia do rywalizacji syna Orma, szkutnika Enna. Do tej dwójki dołącza też zaprzyjaźniony z Ruudim Aleks.

[i]11.30 | tvp 2 | sobota[/i]

[srodtytul]Mały Zizou[/srodtytul]

Xerxes zwany Małym Zizou uwielbia piłkę nożną. Wierzy, że nieżyjąca matka pomoże spełnić jego największe marzenie – spotkanie w Bombaju ze słynnym piłkarzem Zinedine’em Zidane’em. Starszy brat Xerxesa, Ataxerxes jest utalentowanym rysownikiem, natomiast ich ojciec Cyrus – religijnym konserwatystą, który żyje z datków wierzących. Chłopcy uwielbiają spędzać czas w domu liberalnego dziennikarza Bomana Pressvali, światopoglądowego przeciwnika ojca. Ataxerxes kocha się nawet w jego córce. Pewnego dnia Boman Pressvala publikuje informację, w której krytykuje Cyrusa. Konflikt między zwaśnionymi rodzinami nasila się, komplikując wszystkim życie.

[i]11.50 | hbo | sobota[/i]

[srodtytul]Ratunku, dzieci wracają![/srodtytul]

Małżonkowie z 30-letnim stażem – Charles i Marianne, rodzice czwórki dzieci, zbliżają się do pięćdziesiątki. W związku z tym postanawiają zrealizować swoje największe marzenie – podróż do Indii. Przez wiele lat ich uwagę zaprzątały dzieci, teraz zamierzają odpocząć i zająć się wyłącznie sobą. Tymczasem w przeddzień wyjazdu odwiedza ich najstarsza córka wraz z dwójką swoich pociech, oznajmiając, że właśnie wyprowadziła się od męża. Chwilę później pojawia się syn, który został bankrutem i nie ma gdzie się podziać. Wymarzona podróż staje pod znakiem zapytania. Film Thierry’ego Binisti jest doskonałą komedią dla całej rodziny, przypominającą, że dzieci zawsze pozostaną dziećmi.

[i]14.05 | hbo 2 | sobota[/i]

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

[srodtytul]Tate – mały geniusz[/srodtytul]

Fred Tate jest genialnym dzieckiem. Jako roczny chłopiec potrafi już czytać, w wieku siedmiu lat pisze poezję, maluje, rozwiązuje zawiłe problemy matematyczne. Ma szansę uczęszczać do szkoły dla wybitnych dzieci. Jednak na to nie chce wyrazić zgody samotnie wychowująca go matka, która twierdzi, że wprawdzie syn ma niespotykane możliwości intelektualne, ale drzemią one w ciele dziecka i podlegają dziecięcym emocjom. Prostolinijna kobieta postrzega talent syna jako piętno, z którym nie umie sobie radzić. Szkoła dla wybitnie uzdolnionych, prowadzona przez Jane Grierson, tyleż cieszy ją, co przeraża. Film jest debiutem reżyserskim Jodie Foster, w którym występuje ona również jako odtwórczyni roli matki genialnego Freda.

[i]15.35 | ale kino! | niedziela[/i]