Współproducentem serialu jest Platige Image.

Na cykl o Wiedźminie składa się osiem powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów, wojowników, którzy w młodym wieku zyskują zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Książki Sapkowskiego trafiły między innymi na listę bestsellerów dziennika "The New York Times", a saga przetłumaczona została na ponad 20 języków. W ostatnich dziesięciu latach było o niej głośno głów nie ze względu na trzy części gry "Wiedźmin" wyprodukowanej na podstawie serii przez CD Projekt.

Jak mówi wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych Erik Barmack, firma cieszy się z pracy nad projektem. - Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat. Z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom - mówi Barmack. 

Z twórcami serialu jako konsultant kreatywny współpracował będzie sam Andrzej Sapkowski. - Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat - mówi Sapkowski. - Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek - podkreśla. 

Producentami wykonawczymi serialu zostali Sean Daniel i Jason Brown, partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company oraz Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych Platige Image.  Bagiński wyreżyseruje również co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie serialu. 

Jak mówią Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko, "Wiedźmin" to "opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy". - W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o nas, o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas - mówią. 

Netflix ma już ponad 100 mln klientów na całym świecie.