Od 1995 roku stale współpracuje z trzema absolwentami Wydziału Lalkarskiego warszawskiej PWST tworzącymi Kompanię Teatr. Efekty ich pracy oglądać można będzie przez najbliższy tydzień w Warszawie.
W swoich spektaklach starają się konsekwentnie poruszać temat polskości, przyglądają się naszym narodowym wadom, sprawdzają, co znaczy być Polakiem we współczesnym świecie. Sięgają po teksty najlepszych rodzimych dramaturgów.
W sobotę w Teatrze Praga i w środę na scenie Teatru Studio pokażą własną wersję „Emigrantów”. Reżyser spektaklu Witold Mazurkiewicz uwspółcześnił nieco tekst Sławomira Mrożka, tak by znalazły się w nim odniesienia do naszej najnowszej emigracji.
We wtorek w Studio zobaczyć można będzie widowisko „Homo Polonicus”, czyli adaptację powieści Krystiana Piwowarskiego. Akcja rozgrywa się co prawda w XIX wieku i głównym bohaterem jest ziemianin Xiążę Stanisławczyk, ale w rzeczywistości to niezwykle aktualna satyra piętnująca nasze odwieczne przywary, jak ksenofobia czy bezkrytyczne kultywowanie przeszłości.
W kolejnych dnia Provisorium pokaże swoje starsze produkcje. W czwartek – „Do piachu” Tadeusza Różewicza. W piątek „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza. A w następną sobotę – na finał tego miniprzeglądu– obsypane nagrodami „Ferdydurke”.