To będzie jeden z ciekawszych projektów teatru tańca mufmi, który poza pełnowymiarowymi spektaklami specjalizuje się w realizacji ulicznych performances (ostatni odbył się w ub. tygodniu na trasie Metro Centrum – Nowy Świat). Tym razem widz zostanie zaproszony na... schody.

Akcja „Z góry na dół” to podróż publiczności za tancerzami od szóstego piętra klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa aż po parter i scenę. Będzie 12 przystanków – punktów architektonicznych – zaaranżowanych przez choreografa, tancerzy i aktorów mufmi. Ten wytyczony przez Annę Piotrowską szlak nie tylko odkryje nieznane miejsca siedziby grupy, ale pozwoli dostrzec możliwości przestrzeni z pozoru zupełnie nienadającej się do tańca (klatka schodowa, okna, schody).

Podobny pomysł zrealizowała w 2007 roku Grupa Artystyczna Koncentrat, która poprowadziła swoich gości po praskiej kamienicy, gdzie mieści się Studio

Melon. Solo „Nawrotnik” było jednak naznaczone fabułą – ilustrowało niecodzienną opowieść o kosmicznym stworzeniu mieszkającym w skomplikowanych światach.

„Z góry na dół” ma na celu jedynie zmianę punktu widzenia, spojrzenia na rzeczy użyteczne tak, by odkryć w nich potencjał artystyczny. Czy będzie to ciekawe, przekonamy się już 2 grudnia.