Od 1999 roku, gdy zespół zdobył tytuł Best Flamenco and Spanish Dance Company, jego twórcy bardzo intensywnie wspinają się po szczeblach kariery.

Pracują nie tylko nad nowymi układami, ale też medialnym wizerunkiem, stąd m.in. w ich artystycznym CV znajdziemy np. występy w amerykańskim show „Fury”, które w 2004 roku doszło do finału Montecarlo TV Festival. Dziś formacja ta jest uznawana za najpopularniejszych w Hiszpanii tancerzy flamenco młodego pokolenia.

Dzięki wyrobionej marce, starannej choreografii, przygotowanej przez Angela Rojasa i Carlosa Rodrigueza oraz połączeniu tradycyjnego flamenco z tańcem współczesnym wszystkie koncerty Nuevo Ballet Espanol dobrze się sprzedają w europejskich miastach, polskich nie wyłączając.

Efekty pracy zespołu poznamy w Sali Kongresowej, gdzie grupa zaprezentuje nowy, doceniony przez krytyków, projekt „Cambio de Tercio”.

A ponieważ poprzedni termin występu odwołano z powodu chmury pyłu wulkanicznego – trzymajmy kciuki, by tym razem artystom nic nie przeszkodziło. Oby emocje zapewnili nam już tylko sami tancerze.

[i]Nuevo Ballet Espanol, Sala Kongresowa, PKiN, pl. Defilad 1, bilety: 70 – 250 zł, rezerwacje: tel. 22 656 72 99, wtorek (15.06), godz. 19[/i]