Reklama

Syria: Eksplozje na lotnisku wojskowym. "To nie Izrael"

W sobotę wieczorem doszło do serii eksplozji na syryjskim lotnisku wojskowym w dzielnicy al-Mazza, w Damaszku - podaje CNN. Syryjskie źródła początkowo wskazywały na atak Izraela, potem jednak zdementowały tę informację.

Aktualizacja: 02.09.2018 08:47 Publikacja: 02.09.2018 05:47

Syria: Eksplozje na lotnisku wojskowym. "To nie Izrael"

Foto: AFP

arb

O tym, że lotnisko zostało zaatakowane przez Izrael, informował serwis internetowy al-Mayadeen. Jednak agencja informacyjna SANA i syryjska telewizja zapewniły, że "źródła wojskowe zaprzeczają, jakoby lotnisko w al-Mazza padło ofiarą izraelskiej agresji". Eksplozje miały być wynikiem detonacji amunicji w składzie amunicji znajdującym się w pobliżu lotniska, do której miało dojść w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

CNN, cytując mieszkańca Damaszku, podaje, że w rejonie lotniska słychać było cztery eksplozje.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1296
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1295
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1294
Świat
Donald Trump bagatelizuje przemoc domową. „Drobne kłótnie męża z żoną nazywają przestępstwem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1293
Reklama
Reklama