13-latka jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa

Władze Panamy poinformowały, że z powodu koronawirusa zmarła 13-latka. To jedna z najmłodszych ofiar choroby na świecie.

Aktualizacja: 25.03.2020 05:07 Publikacja: 24.03.2020 07:39

13-latka jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa

Foto: AFP

Badania wykazują, że koronawirus jest bardziej niebezpieczny dla osób, które cierpią na dodatkowe schorzenia oraz dla osób starszych. Około 20 proc. zakażonych w wieku ponad 80 lat umiera z powodu dodatkowych powikłań.

Przypadek śmierci 13-latki z Panamy pokazuje to, na co zwracają uwagę eksperci. Dzieci i młodzi dorośli nie są odporni na koronawirusa. Jest to szczególnie ważny komunikat, gdy wśród młodych ludzi rośnie frustracja spowodowana wprowadzanymi ograniczeniami.

Jednocześnie z badań przeprowadzonych w Chinach wynika, że im młodsze jest dziecko, tym większa jest szansa na pojawienie się krytycznych lub poważnych objawów koronawirusa.

Władze Panamy potwierdziły również śmierć 92-letniego pacjenta. Łącznie do tej pory w kraju zmarło pięć osób. Służby medyczne nie poinformowały, czy 13-latka cierpiała na dodatkowe schodzenia.

W Ameryce Środkowej z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 8 osób, ale liczba potwierdzonych przypadków zachorowań szybko rośnie.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 464
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 463
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 462
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
USA i UE zaniepokojone „lex Tusk”. „PiS buduje mur na granicy z Zachodem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460