Fauci skomentował w ten sposób poniedziałkowe doniesienia CNN. Telewizja, powołując się na doradcę Donalda Trumpa podała, że prezydent USA zaszczepił się po cichu na COVID-19 w styczniu, tuż przed opuszczeniem Białego Domu.

Fauci przyznał, że nie wiedział, że Trump zaszczepił się w tamtym czasie na COVID-19.

Zarówno obecny prezydent USA, Joe Biden, jak i wiceprezydent Kamala Harris zaszczepili się przed kamerami w ramach promowania szczepień na COVID-19 w USA. Publicznie zaszczepił się też Mike Pence, wiceprezydent USA w administracji Trumpa.

Publicznie na COVID-19 zaszczepił się także sam dr Fauci.

- To (szczepienie Trumpa) było wyjątkowo dobrą okazją, by wysłać sygnał do ludzi, którzy z pewnością posłuchaliby go (Trumpa) tak jak słuchali go w wielu innych przypadkach - mówił Fauci w rozmowie z CNN.

Epidemiolog zwrócił uwagę, że Trump jest niezwykle popularny wśród swoich zwolenników, których liczbę szacuje na dziesiątki milionów (w wyborach prezydenckich z 3 listopada 2020 roku Trump uzyskał ponad 74 mln głosów).

- Miał wielki wpływ. Była to, niestety, stracona szansa, ponieważ mógł sprawić, że wiele osób, które wahają się czy się zaszczepić, zaszczepiłoby się. Żałuję, że tego nie zrobił - stwierdził Fauci.