Reklama
Rozwiń
Reklama

Wybory w USA: Jak przeżywają je Polacy?

Nie oglądamy tego jako zjawiska politycznego, tylko rzeczywiście mamy takie same preferencje, jak wyborcy w USA. Tak samo się dzielimy, tak samo patrzymy na świat, tymi samymi wartościami się kierujemy, opowiadając o jednym bądź drugim kandydacie. W tej sytuacji wszyscy Polacy stają się po prostu Amerykanami – opowiada Michał Żakowski w podcaście „O tym się mówi”.

Aktualizacja: 05.11.2020 12:00 Publikacja: 05.11.2020 11:55

Wybory w USA: Jak przeżywają je Polacy?

Foto: AFP

– Mamy świetną zabawę, oglądając jak z pierwszych stanów schodzą pierwsze wyniki wyborów. A później czekamy kolejny dzień, by śledzić dogrywkę, czyli ostateczne rozwiązanie tego niezwykle skomplikowanego matematycznego równania. Zadziwiające, że ta matematyka jest tak fascynująca dla całego świata, dla ludzi niezwiązanych na co dzień z polityką międzynarodową – mówi korespondent Polskiego Radia. – Dziś wszyscy patrzą na Amerykę, jak to mocarstwo radzi sobie z pandemią. Donald Trump i jego osobowość, umiejętność absorbowania naszego czasu, to absolutne mistrzostwo świata. Czy go lubimy, czy nie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1347
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
Między Chinami a USA, Azja wybiera autonomię. Bliskowschodni pokój
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1346
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1345
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Świat
„Cena życia w Rosji od zawsze była niska” – Prof. Ponomariow o wojnie Putina i zagrożeniu dla Polski
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama