Koronawirus. Zimbabwe wprowadza twardy lockdown

Zimbabwe powróciło do twardego lockdownu, podobnego do tego z marca 2020 roku, gdy z ulic miast i wsi w kraju praktycznie zniknęli ludzie - informuje AP.

Aktualizacja: 07.07.2021 11:12 Publikacja: 07.07.2021 09:33

Koronawirus. Zimbabwe wprowadza twardy lockdown

Foto: PAP/EPA

Zimbabwe boryka się obecnie z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w związku z pojawieniem się w kraju wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2 (wariant B.1.617.2, wykryty po raz pierwszy w Indiach).

W ciągu ostatniej doby w Zimbabwe wykryto blisko 2 tysiące zakażeń koronawirusem - najwięcej od początku epidemii.

Liczba zakażeń w Zimbabwe gwałtownie rośnie w ostatnich tygodniach, pomimo obowiązywania godziny policyjnej, skrócenia czasu pracy i lokalnych lockdownów w miejscach, w których pojawiają się ogniska oraz zakazu podróżowania między miastami.

Minister informacji Zimbabwe, Monica Mutsvangwa, ogłosiła, że wirus dotarł do terenów wiejskich, w których dostęp do ochrony zdrowia jest utrudniony.

Po posiedzeniu rządu szefowa resortu informacji oświadczyła, że większość mieszkańców kraju ma zostać w domach - podobnie jak w czasie pierwszego twardego lockdownu w Zimbabwe w marcu 2020 roku.

Mieszkańcy kraju muszą legitymować się specjalnymi zaświadczeniami od pracodawców, które uzasadniają ich pobyt poza okolicą, w której mieszkają.

Zimbabwe jest jednym z 14 krajów Afryki, w której wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się bardzo szybko.

Siedmiodniowa średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Zimbabwe w ostatnich dwóch tygodniach wzrosła z 2,04 na 100 tysięcy mieszkańców do 8,39.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 817
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 816
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 814
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 813
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 812
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?