Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.12.2015 13:24 Publikacja: 25.12.2015 13:24
Foto: 123RF
W 2015 roku odnotowano 34 takie zdarzenia, co jest znacznie więcej niż w 2014 roku, kiedy to zarejestrowano 20 ataków na dziennikarzy i pracowników mediów. Problem jest na tyle poważny, że do raportu Stowarzyszenia odniosło się OBWE.
Miroslav Jankovic, radca prawny misji OBWE w Serbii powiedział, że instytucje w Serbii "wciąż nie są gotowe do rozwiązania tego problemu", o czym ma m.in świadczyć fakt - niskiej wykrywalności sprawców.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić zaproponował zorganizowanie referendum w sprawie swojej dymisji po tym, jak w piątek w Nowym Sadzie zawalił się dach dworca kolejowego w Nowym Sadzie. Zginęło wówczas 14 osób, trzy nadal walczą w szpitalu o życie.
"Nielegalna migracja niszczy Schengen, współpracę europejską i nasze kraje. Dobra wiadomość jest taka, że rebelia jest w toku! Musimy odrzucić nieudany Pakt Migracyjny i zrobić miejsce dla nowej polityki - Stop Migracji" - napisał w mediach społecznościowych premier Węgier Viktor Orbán .
Ważą się losy jednej z ikon jugosłowiańskiego modernizmu. Hotel „Jugoslavija” w Belgradzie, wzniesiony w latach 60. ubiegłego wieku, może zostać wyburzony, a na jego miejscu ma stanąć kompleks wieżowców. Protestują architekci i aktywiści.
Nie ma i nie powinno być żadnych „standardów kulturowo-politycznych”, jakie spełnić mają kraje kandydujące do UE, poza tymi, które wynikają z zasad i metodologii polityki rozszerzenia zdefiniowanych przez Unię. A te dotyczą niezależności sądów, trójpodziału władz czy wolności wyborów.
Serbia kupiła za 2,7 mld euro 12 myśliwców wielozadaniowych Rafale, które zastąpią radzieckie MiG. Okazją była wizyta prezydenta Emmanuela Macrona w Belgradzie.
Rząd Serbii otrzymał oficjalną informację z Rosji o planowanych masowych zamieszkach w tym kraju – poinformował prezydent Serbii Aleksandar Vučić.
Unia Europejska chciałaby w przyszłości importować duże ilości litu z Serbii. Mogłoby to zmniejszyć zależność od Chin w zakresie ważnego surowca. Jednak Serbowie są niezadowoleni nie chcą takiego porozumienia z Brukselą.
Wielki kontrakt na dostawy litu z Serbią podpisała Unia Europejska. To właśnie w tym kraju jest jedno z największych złóż litu na świecie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas