00:06
14.10.2023

Kończymy relację

O najnowszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.

23:44
14.10.2023

Korea zaopatruje Rosję w broń

Spekulacje na temat możliwego uzupełnienia przez Pjongjang rosyjskich zapasów amunicji wyczerpanych podczas przedłużającej się wojny z Ukrainą  pojawiły się w zeszłym miesiącu, kiedy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un udał się do Rosji, aby spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem.

Czytaj więcej

Korea Północna wysłała Rosji tysiąc kontenerów z bronią
23:16
13.10.2023

Pożar gazociągu w pobliżu Iłowajska w obwodzie donieckim

W nocy 14 sierpnia w okupowanych osadach Kuteinyko koło Iłowajska w obwodzie donieckim wybuchł  potężny pożar gazociągu.

22:49
13.10.2023

Wielka Brytania rozmieści 20 000 żołnierzy w Europie Północnej

Wielka Brytania rozmieści 20 000 żołnierzy w Europie Północnej, aby powstrzymać rosyjskie zagrożenia hybrydowe.

Spotykając się z przywódcami Europy Północnej na strategicznie ważnej wyspie Gotlandia, premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zwrócił uwagę na przyspieszenie „działań hybrydowych i strategicznej konkurencji” w regionie.

22:23
13.10.2023

Premier Holandii zapowiada   więcej rakiet Patriot i łodzi patrolowych dla Ukrainy

Premier Holandii Mark Rutte złożył 13 października niezapowiedzianą wizytę w Odessie, spotykając się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, aby potwierdzić wsparcie Holandii w przygotowaniach Kijowa na wzmożone ataki rosyjskie tej zimy.

"Będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne. Tej zimy Rosja będzie starała się skrzywdzić Ukrainę tak bardzo, jak to możliwe. Dlatego Holandia dostarczy dodatkowe rakiety Patriot, aby Ukraina mogła obronić się przed barbarzyńskimi nalotami Rosji" - napisał później Rutte.

21:48
13.10.2023

Ukraińscy piloci rozpoczną w przyszłym tygodniu szkolenie na samolotach F-16 w bazie Sił Powietrznych USA

Ukraińscy piloci ukończyli już kursy językowe i w przyszłym tygodniu mają rozpocząć szkolenie na myśliwcach F-16 w bazie lotniczej Gwardii Narodowej USA w Arizonie.

Czytaj więcej

Ukraińscy piloci zaczynają ćwiczenia na F-16 w Stanach Zjednoczonych
21:17
13.10.2023

Stoltenberg: Pomoc dla Izraela nie podważy wsparcia NATO dla Kijowa

Według Jensa Stoltenberga  w ostatnich dniach – już po brutalnym ataku na Izrael – sojusznicy z NATO wydali nowe ważne oświadczenia w sprawie rozszerzenia wsparcia dla Ukrainy

- Niemcy ogłosiły dostawy amunicji, systemów obrony powietrznej, w tym zaawansowanych jednostek Patriot. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i wiele innych… Zatem wsparcie NATO dla Ukrainy to nie tylko słowa, to konkretne działania. Myślę, że najlepszym tego wyrazem naszego wsparcia stanowią konkretne działania, które każdego dnia widać w terenie w ramach naszego ciągłego wsparcia dla Ukrainy – powiedział Stoltenberg w wywiadzie dla Deutsche Welle.

20:48
13.10.2023

Korea Północna wysłała Rosji broń

 - Potępiamy Koreę Północną za dostarczanie Rosji sprzętu wojskowego, który zostanie użyty do ataków na ukraińskie miasta – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa USA John Kirby,

20:16
13.10.2023

Sztab Generalny: Ukraińscy żołnierze niszczą drugi rosyjski myśliwiec Su-25 w ciągu tygodnia

13 października Siły Zbrojne Ukrainy zestrzeliły rosyjski myśliwiec SU-25 i drona zwiadowczego Orlan-10.

„W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne przeprowadziły 12 ataków na obszary, w których skoncentrowany był personel, broń i sprzęt wojskowy wroga, a także na most wroga . Nasi obrońcy zniszczyli także rosyjski myśliwiec Su-25 i UAV poziomu operacyjno-taktycznego Orlan-10" - brzmi komunikat Sztabu Głównego.

19:44
13.10.2023

Brytyjski rząd chce przekazać rosyjskie pieniądze Ukrainie

Kanclerz skarbu zwrócił się do Banku Anglii o rozważenie możliwości wykorzystania tych aktywów do finansowania wysiłków wojennych Ukrainy.

Czytaj więcej

Brytyjczycy chcą przekazać zamrożone rosyjskie pieniądze Ukrainie
19:11
13.10.2023

Ukraina otrzyma część systemów obrony powietrznej tylko na sezon zimowy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że niektóre państwa zgodziły się na zaopatrzenie Ukrainy w systemy obrony powietrznej na okres zimowy.

- Zwracamy się do niektórych państw, żeby nas w systemy obrony powietrznej zaopatrzyły  choćby tylko na zimę, bo mamy ich za mało, więc dyskutujemy o takich połączonych  obronach przeciwlotniczych - mówił Zełenski w wieczornym wystąpieniu. -  Oznacza to, że istnieją systemy, które zachowamy, ale są też takie, z których będziemy korzystać tylko w okresie zimowym.

Zełenski powiedział, że partnerzy znają  potrzeby Ukrainy

- Z każdym miesiącem dostaniemy kolejne systemy. Nie mogę powiedzieć, gdzie zostaną zainstalowane i nie mogę podać dokładnej ich liczby. Nie dlatego, że nie wiem, ale dlatego, że nie mam prawa tego robić - mówił prezydent.

18:46
13.10.2023

Ukraina przeznaczy 525 mln dolarów na rozminowywanie

13 października na posiedzeniu rządu premier Denys Szmyhal powiedział, że Ukraina przeznaczyła na usuwanie min około 500 mln euro (około 525 mln dolarów).

Według premiera w tym tygodniu w Zagrzebiu odbyła się konferencja na temat humanitarnego rozminowywania, w której wzięło udział ponad 40 państw.

Szmyhal powiedział, że łącznie z poprzednimi pakietami wsparcia zebrano około 500 mln euro (około 525 mln dolarów) na rozminowywanie dla Ukrainy. W szczególności zebrano około 105 mln dolarów ze Szwajcarii, około 21 mln dolarów z Norwegii, 13 mln dolarów ze Szwecji, 5,2 mln dolarów z Chorwacji, 2,1 mln dolarów z Austrii.

Szwajcaria zainicjowała w przyszłym roku drugą konferencję darczyńców na temat humanitarnego rozminowywania.

Według Ministerstwa Obrony Narodowej na Ukrainie znajduje się 349 obszarów potencjalnie zaminowanych. Połowa z nich to grunty rolne. Spośród nich priorytetowo rozminowuje się 470 000 hektarów potencjalnie zanieczyszczonych gruntów rolnych.

Wyposażenie jednej grupy 10 saperów kosztuje 100 000–150 000 dolarów.

18:22
13.10.2023

Białoruski dziennikarz Ihar Łosik podjął w więzieniu drugą próbę samobójczą

Administracja więzienia w białoruskim Nowopołocku, w którym obecnie przebywa Łosik, próbowała zmusić go do czyszczenia toalet, co automatycznie wiązało się z nabyciem przez więźnia „niskiego statusu społecznego”. Na znak protestu Łosik pociął sobie szyję, ale nie odniósł poważnych obrażeń.

To nie pierwsza próba samobójcza Ihara Łosika: w marcu 2023 roku mężczyzna podjął strajk głodowy w związku z umieszczeniem w izolatce, po czym pociął sobie ręce i szyję.

Ihar Łosik jest administratorem kanału Telegramu „Białoruś mózgu” i konsultantem medialnym białoruskiego serwisu Radia Liberty. W grudniu 2021 r. reżim Łukaszenki skazał dziennikarza na 15 lat więzienia o wzmocnionym reżimie. Łosik był wielokrotnie torturowany i zastraszany.

Ihar Łosik

Ihar Łosik

Nexta/X

17:59
13.10.2023

Rumuński rząd uzgodnił z Kijowem mechanizm importu ukraińskich produktów

Rumuński rząd przyjął uchwałę zatwierdzającą uzgodniony z Kijowem mechanizm importu grupy ukraińskich produktów rolnych, którego celem jest ochrona rumuńskich rolników.

- Mechanizm uzgodniony z ukraińskimi kolegami umożliwi import wyłącznie na podstawie licencji, w ograniczonych ilościach zboża i tylko dla naszych rolników i przetwórców, którzy wykażą potrzebę uzupełnienia zapasów – powiedział premier Rumunii Marcel Ciolacu.

17:38
13.10.2023

12 Ukraińców zginęło w ataku Hamasu na Izrael

Liczba Ukraińców zabitych w ataku Hamasu na Izrael 7 października wzrosła do 12, poinformowała 13 października ambasada Ukrainy w Izraelu agencji prasowej Interfax-Ukraine.

Co najmniej 150 Izraelczyków i innych obcokrajowców jest przetrzymywanych jako zakładników przez Hamas.

17:14
13.10.2023

Holenderskie firmy straciły rosyjskie pieniądze

Cztery holenderskie firmy, które dostarczyły Kremlowi technologię i budowały Most Krymskie, zostały ukarane, a ich szefowie będą pracowali społecznie.

Czytaj więcej

Kary za złamanie sankcji. Holenderskie firmy pod pręgierzem
16:58
13.10.2023

Wielka Brytania i Norwegia zgadzają się co do potrzeby ochrony infrastruktury podmorskiej po niedawnych zniszczeniach

Rishi Sunak spotkał się  z norweskim liderem Jonasem Store, podczas którego obaj zgodzili się co do istotnej potrzeby wzmocnienia bezpieczeństwa infrastruktury podmorskiej.

Według fińskich urzędników na początku tego miesiąca rurociąg i kabel do transmisji danych w Zatoce Fińskiej zostały uszkodzone w wyniku „działań zewnętrznych”, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo dostaw energii w szerzej rozumianym regionie nordyckim.

Ubiegłoroczne eksplozje gazociągu Nord Stream pod Morzem Bałtyckim pomiędzy Rosją a Niemcami pozostają niewyjaśnione.

Zdaniem Putina  „nonsensem” jest sugerowanie udziału Rosji w zniszczeniach podmorskich.

16:33
13.10.2023

UE żąda „zdecydowanego postępu” w zakresie wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów do pomocy Ukrainie

Przywódcy Unii Europejskiej  na spotkaniu w przyszłym tygodniu będą żądać „zdecydowanego postępu” w sprawie wykorzystania rosyjskich aktywów zamrożonych sankcjami do pomocy Ukrainie.

W najbliższy wtorek dyplomaci będą prowadzić rozmowy techniczne w tej sprawie.

Jeden z urzędników UE powiedział w tym tygodniu, że od miesięcy nie poczyniono postępów w rozmowach na temat podatku od nadzwyczajnych zysków, częściowo z powodu sprzeciwu Belgii, która obecnie ma wyłączne prawo do decydowania o tym, co zrobić z dochodami z podatków od zysków Euroclear.

16:11
13.10.2023

Łotwa zamknie przejścia drogowe z Rosją

To reakcja na ograniczenia nałożone na Ukraińców, którzy chcą wjechać do Rosji z terytorium państw trzecich.

Czytaj więcej

Łotwa zamyka granicę z Rosją. Ale nie dla Ukraińców
15:43
13.10.2023

Atak Rosjan na Awdijiwkę: Donieckie szpitale przepełnione rannymi

Rzecznik Taurydzkich Sił Obronnych, Ołeksandr Stupun, powiedział, że trzeci dzień z rzędu Rosjanie tracą ponad 750 żołnierzy.

Rosjanie mają bezskutecznie próbować przełamać ukraińskie pozycje obronne. 

- Czekaliśmy na atak, gromadzili siły, ale nie mają nic więcej do pokazania - powiedział Stupun.

15:20
13.10.2023

Ukrenergo: Niemcy zapewnią 80 milionów dolarów dotacji na ochronę infrastruktury krytycznej

Niemiecki bank rozwoju KfW przekaże ukraińskiemu państwowemu operatorowi energetycznemu Ukrenergo dotację w wysokości 76 mln euro na wzmocnienie i ochronę ukraińskiego systemu energetycznego - poinformował Ukrenergo 

Środki zostaną wykorzystane na modernizację istniejącej infrastruktury energetycznej, instalację nowego sprzętu wysokiego napięcia i budowę zabezpieczeń podstacji.

14:51
13.10.2023

Kolizja statków ze zbożem z Ukrainy i Rosji u wybrzeży Turcji

Na Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce ze zbożem z Ukrainy i Rosji. Statki zostały uszkodzone i wysłane do portu Tekirdag w Turcji. Przyczyna zderzenie nie jest znana.

Czytaj więcej

Statki ze zbożem z Ukrainy i Rosji zderzyły się na Morzu Marmara
14:37
13.10.2023

Stoltenberg: Musimy dać Moskwie jasno do zrozumienia, że nie wygrają

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltebreg powiedział, że Rosja planuje wykorzystać zimę jako broń - tak jak w zeszłym roku.

- Nie udało im się wtedy i nie uda im się teraz - dzięki odwadze i duchowi narodu ukraińskiego, ale także dlatego, że sojusznicy NATO będą nadal wspierać Ukrainę. Mówimy tu nie tylko o obronie powietrznej - nowych systemach, częściach zamiennych i amunicji - powiedział.

- Wsparcie to nie tylko coś, co wyrażamy słowami, ale także czynami - dodał.

14:06
13.10.2023

Rosyjskie władze zatrzymują prawników Nawalnego

Rosyjskie organy ścigania zatrzymały trzech prawników lidera opozycji Aleksieja Nawalnego pod zarzutem przynależności do "ekstremistycznej organizacji".

13:39
13.10.2023

Ukraińskie siły zbrojne wysadziły pociąg w Melitopolu, odcinając Rosjan od dostaw amunicji i paliwa

"Dziś, 13 października, oddział ruchu oporu przeprowadził udaną operację w tymczasowo okupowanym Melitopolu. Dzięki akcjom sabotażowym naszych żołnierzy o 07:30 rano wysadzono linię kolejową. Eksplozja uszkodziła tory kolejowe i pociąg dostarczający amunicję i paliwo dla armii rosyjskiej" - przekazała ukraińska armia.

12:59
13.10.2023

W Paryżu mogło dojść do otrucia byłej dziennikarki rosyjskiej telewizji

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą francuskie służby.

Czytaj więcej

Rosyjska dziennikarka, która protestowała przeciw wojnie na Ukrainie, mogła zostać otruta
12:13
13.10.2023

Holandia: Prokuratura ukarała grzywną cztery firmy, które pomogły Rosji zbudować most na Krymie

Holenderska prokuratura ukarała cztery firmy i osiem osób za naruszenie sankcji UE nałożonych na Rosję w latach 2014-2017 za pomoc Moskwie w budowie mostu na Krym.

Osiem osób zostało skazanych na prace społeczne w wymiarze od 20 do 60 godzin, a firmy zapłacą grzywny w łącznej wysokości 160 tys. euro.

Firmy dostarczały m.in. maszyny i części do maszyn na budowę 19-kilometrowego mostu przecinającego Cieśninę Kerczeńską.

11:20
13.10.2023

Ukraińcy zaatakowali dronami rosyjskie okręty 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z ukraińską marynarką wojenną zaatakowały korwetę typu Bujan i patrolowiec Pawieł Dierżawin przy użyciu eksperymentalnych dronów morskich.

Służba specjalna nie ujawniła żadnych szczegółów, ale dodaje, że obie jednostki zostały trafione.

11:19
13.10.2023

Zachód nie zwróci Rosji aktywów, dopóki ta nie zapłaci odszkodowania za inwazję na Ukrainę 

Rosja nie otrzyma swoich aktywów zablokowanych w krajach zachodnich, dopóki nie zapłaci za szkody wyrządzone Ukrainie. Stwierdzono to w oświadczeniu po spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów G7. 

10:45
13.10.2023

Obywatele Ukrainy mogą być przetrzymywani przez terrorystów zHamasu

Według wstępnych informacji od strony izraelskiej, które nie zostały jeszcze potwierdzone, obywatele Ukrainy mogą być przetrzymywani w niewoli przez bojowników Hamasu - poinformował ambasador Ukrainy w Izraelu Jewhen Kornijczuk.

- Nie znamy miejsca pobytu pewnej liczby osób i jest możliwe, że niektóre z nich mogą znajdować się w niewoli. Zostało nam to zgłoszone przez izraelskie służby, ale nie jest to jeszcze potwierdzona informacja - powiedział dyplomata.

10:07
13.10.2023

ISW: Rosjanie zajęli 4 kilometry kwadratowe wokół Awdijiwki

Rosyjskie wojska od 10 października zajęły 4,5 km kwadratowych terytorium z różnych kierunków wokół Awdijiwki w obwodzie donieckim - poinformował Instytut Studiów nad Wojną.

Analitycy wskazują, że Rosjanie znajdują się około 5,2 km od północnej granicy Awdijiwki.

09:11
13.10.2023

Brytyjski wywiad: Rosja gromadzi rakiety przed uderzeniem na Ukrainę 

Brytyjski wywiad wojskowy sugeruje, że trzytygodniowa przerwa w zmasowanych atakach rakietowych na Ukrainę jest spowodowana wyczekiwaniem rosyjskich sił powietrznych na nowe pociski.

Samoloty dalekiego zasięgu rosyjskich sił powietrznych nie przeprowadzały ataków na Ukrainę od 21 września 2023 r., tj. przez 21 dni.

Chociaż takie przerwy nie są niczym niezwykłym, ostatnia taka przerwa w atakach miała miejsce między 9 marca a 28 kwietnia 2023 r. W tym czasie lotnictwo dalekiego zasięgu prawdopodobnie prawie wyczerpało zapasy amunicji po zimowych atakach ukraińską infrastrukturę krytyczną.

08:24
13.10.2023

Zacięte walki w pobliżu Awdijewki 

Sytuacja w mieście Awdijiwka w obwodzie donieckim od czterech dni jest bardzo trudna,. Rosjanie zintensyfikowali ostrzał i próbują nacierać pojazdami opancerzonymi, ale ukraińscy żołnierze utrzymują swoje pozycje.

- Walki trwają od czterech dni. Zaciekłe i naprawdę nieprzerwane. Zarówno walki z bronią strzelecką, jak i pojedynki artyleryjskie. Rosjanie strzelają ze wszystkiego, co mają. Lotnictwo (wroga - red.) aktywnie działa - relacjonuje Witalij Barabasz, mer położonej na wschodzie Ukrainy Awdijiwki.

- Ataki nie ustają ani w dzień, ani w nocy - (Rosjanie - red.) pełzają jak karaluchy, jest ich wielu - dodał.

07:53
13.10.2023

Rankiem w okupowanym Melitopolu rozległa się eksplozja

Informacje takie przekazuje ukraiński mer okupowanego miasta, Iwan Fedorow.

07:31
13.10.2023

W ciągu doby w wyniku ostrzału obwodu donieckiego zginęły trzy osoby

Informację taką przekazał stojący na czele władz obwodu donieckiego Ihor Moroz. Rannych w rosyjskim ostrzale zostało 8 osób.

07:10
13.10.2023

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 285 920 żołnierzy, 4 931 czołgów, 9 313 pojazdów opancerzonych, 6 807 zestawów artyleryjskich, 811 wyrzutni rakiet, 546 zestawów przeciwlotniczych, 316 samolotów, 316 śmigłowców, 5 264 bezzałogowych statków powietrznych, 1 531 pocisków manewrujących, 20 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 9 203 pojazdów (w tym cystern) i 967 jednostek sprzętu specjalnego.

06:57
13.10.2023

W ciągu doby ukraińskie lotnictwo zaatakowało 12 zgrupowań Rosjan

Informacje takie przekazuje ukraiński Sztab Generalny. Z jego komunikatu wynika, że ukraińskie lotnictwo zaatakowało też trzy razy stanowiska dowodzenia rosyjskiej armii i cztery razy zestawy przeciwlotnicze. Z kolei ukraińska artyleria i wojska rakietowe ostrzelały jedno zgrupowanie rosyjskiego wojska, 10 zestawów artyleryjskich i jedno stanowisko dowodzenia.

06:48
13.10.2023

Rankiem w Krzywym Rogu rozległy się eksplozje

Gubernator obwodu dniepropietrowskiego, Serhij Łysak, informuje, że w nocy Rosjanie ostrzelali Nikopol i Marhaniec. Rankiem eksplozje rozległy się w Krzywym Rogu.

06:00
13.10.2023

W ciągu doby ukraińska armia odparła ponad 20 rosyjskich ataków w rejonie Awdijiwki

Informacje takie podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosyjska armia od pewnego czasu prowadzi lokalną ofensywę w rejonie Awdijiwki.

05:16
13.10.2023

Ukraina otrzyma z USA więcej dronów-kamikadze Switchblade 600

Takie informacje podaje amerykański "Newsweek", który cytuje Charliego Deana, wiceprezesa koncernu AeroVironment. USA dostarczyły już Ukraińcom "bardzo dużą liczbę" mniejszych dronów Switchblade 300, ale teraz "gwałtownie wzrosnąć" ma liczba większych dronów Switchblade 600, którymi będzie dysponować Ukraina.

04:40
13.10.2023

Wołodymyr Zełenski: Rosja nie może używać ruchu olimpijskiego jako broni

- Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawiesił członkostwo Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Wszyscy na świecie powinni szanować integralność terytorialną państw i Kartę Narodów Zjednoczonych. A jeśli ktoś w Rosji myśli, że może używać sportu i ruchu olimpijskiego jako broni, to z pewnością się nie uda. Dziękuję wszystkim, którzy bronią zasad ruchu olimpijskiego - mówił w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

04:38
13.10.2023

Łotwa 16 października zawiesi działanie dwóch przejść granicznych na granicy z Rosją

Łotewski rząd w wydanym oświadczeniu poinformował, że decyduje się na taki krok, aby "przeciwdziałać naruszaniu porządku publicznego, zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego i unikać możliwych negatywnych konsekwencji sytuacji stworzonej przez Federację Rosyjską".

04:35
13.10.2023

Szef MSZ Litwy wzywa, by - pomimo wojny Izraela z Hamasem - nie zapominać o Ukrainie

Gabrielius Landsbergis mówił o tym w czasie wizyty w Egipcie. - W czasie, gdy skupiamy się na Izraelu i Palestynie, jest bardzo ważne, abyśmy pozostali lojalni Ukrainie, która kontynuuje opór wobec rosyjskiej agresji. Chociaż geograficznie ta wojna toczy się w Europie, ma ogromny wpływ w skali globalnej - mówił Landsbergis na konferencji prasowej w Egipcie.

04:33
13.10.2023

Prezydent Rosji weźmie udział w szczycie Wspólnoty Niepodległych Państw w Biszkeku

W czasie szczytu ustalone zostaną cele WNP na 2024 rok. Oprócz Putina w szczycie wezmą udział również prezydenci: Azerbejdżanu, Białorusi, Kirgistanu, Kazachstanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu. Do Biszkeku nie przyjedzie premier Armenii, Nikol Paszinian.

04:31
13.10.2023

W czwartek wieczorem nad obwodami briańskim i biełgorodzkim zestrzelone zostały ukraińskie drony

Informacje takie przekazuje Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Do ataku dronów doszło ok. 22:00 czasu moskiewskiego. Nieco wcześniej gubernator obwodu briańskiego, Aleksandr Bohomaz, informował na swoim kanale w serwisie Telegram o eksplozji po tym jak dron spadł na przedmieściach Briańska.

04:30
13.10.2023

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 596