Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 13.02.2016 22:20 Publikacja: 13.02.2016 22:15
Premier Serbii Aleksandar Vučić
Foto: AFP
W rzeczywistości list stanowi polityczną reakcję Belgradu na krytykę ze strony MTKJ. Chodzi o oświadczenie dotyczące sprawy lidera serbskiej partii radykalnej. Międzynarodowy Trybunał Karny zwrócił się pod koniec stycznia do władz Serbii z wnioskiem o zatrzymanie trzech członków Serbskiej Partii Radykalnej (SRS). Vjerica Radeta, Petar Jojic i Jovo Ostojic mieli zastraszyć świadków zeznających w procesie przewodniczącego SRS Vojislava Szeszelja, sądzonego za udział w zbrodniach wojennych. Belgrad nie tylko opóźnia zatrzymanie wskazanej przez MTKJ trójki, ale również nie reaguje w sprawie odesłania Szeszelja do Hagi.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Ważą się losy jednej z ikon jugosłowiańskiego modernizmu. Hotel „Jugoslavija” w Belgradzie, wzniesiony w latach 60. ubiegłego wieku, może zostać wyburzony, a na jego miejscu ma stanąć kompleks wieżowców. Protestują architekci i aktywiści.
W sezonie letnim linie lotnicze Air Serbia zwiększą częstotliwość połączeń z Krakowa do Belgradu z dwóch do trzech, a z początkiem maja do czterech tygodniowo.
Po pierwszym od lat zbrojnym starciu Serbów i Kosowian Belgrad ogłosił jednodniową żałobę po poległych rodakach.
Serbska policja poinformowała o strzelaninie, do której doszło w środę rano w szkole w centrum Belgradu. Zginęło co najmniej dziewięć osób.
W środku noworocznej imprezy pod wodą znalazła się część znanego klubu Freestyler, rozmieszczonego na starych barkach przy zachodnim wybrzeżu Sawy, w pobliżu jej ujścia do Dunaju.
W Belgradzie, stolicy Serbii, w sobotę kilkaset osób demonstrowało przeciwko wojnie na Ukrainie, domagając się natychmiastowego wycofania z tego kraju rosyjskich jednostek - informuje Radio Wolność.
Loty z Krakowa do Belgradu odbywać się będą cztery razy w tygodniu, od 4 czerwca 2023 roku.
Jeśli napięcie między władzami Kosowa a serbską mniejszością znów się zwiększy, wówczas NATO jest gotowe na zwiększenie swojej obecności wojskowej w Kosowie - zapowiedział pierwszy zastępca dowódcy misji pokojowej NATO (KFOR) w Kosowie, gen. Luca Piperni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas