Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 26.01.2021 06:23 Publikacja: 26.01.2021 04:36
Foto: AFP
Jak dotąd zidentyfikowano cztery warianty koronawirusa, które budzą zaniepokojenie naukowców przez to, że obejmują mutację tzw. kolca wirusa, a więc jego części, która jest odpowiedzialna za łączenie się z komórkami ludzkiego organizmu. Są to warianty wykryte w Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Kalifornii.
- Dobra wiadomość jest taka, że szczepionki, które mamy obecnie, nadal powinny być skuteczne przeciwko mutantom - oświadczył Fauci. Jak dodał zła wiadomość jest taka, że wraz z replikowaniem się koronawirusa w związku z rozwojem pandemii pojawiają się kolejne mutacje "co oznacza, że ??zawsze musimy być krok przed nimi".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W Rzymie trwa międzynarodowa konferencja na temat odbudowy Ukrainy, podczas której ogłoszono utworzenie Europejs...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę spotkał się we Włoszech z papieżem i wysłannikiem USA, podkreślając...
Niedługo po wstrzymaniu przez USA dostaw niektórych rodzajów uzbrojenia dla Ukrainy, Donald Trump ogłosił, że wy...
Polska nigdy nie cieszyła się w oczach przeciętnego Czecha zbyt dużym prestiżem – mówi Maciej Ruczaj z Prague Ce...
Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z Donaldem Trumpem poruszył temat zmiany ambasadora Ukrainy w Waszyngton...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas