Aktualizacja: 03.05.2018 21:44 Publikacja: 03.05.2018 20:14
Foto: AFP
W Święto Konstytucji do Brukseli przyjechał minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz razem z Anną Surówką-Pasek, minister w Kancelarii Prezydenta.
– Bardzo doceniam, że rezygnują z dnia wolnego i w święto narodowe przyjeżdżają na spotkanie ze mną – mówił Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło, że papież Franciszek pojawi się publicznie, aby powitać tłum zgromadzony przed rzymską polikliniką Gemelli. Papież jest pacjentem szpitala od 14 lutego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Nie żyje amerykański pięściarz, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z 1968 roku z Meksyku. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie boksu. Miał 76 lat.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Komisja Petycji skierowała do Komisji Regulaminowej postulat zmian w regulaminie Sejmu. Chodzi o to, by posłowie w sprawach dyscyplinarnych i o zdjęcie immunitetu mogli powołać jako obrońcę nie tylko kolegę z Izby, ale i adwokata czy radcę prawnego.
Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich 2025, jest znacząco gorzej niż inni kandydaci oceniana przez swoich własnych wyborców. W badaniach ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” nie lepiej to wygląda w kwestii kompetencji. Czy wyborcy lewicy lepiej oceniają Adriana Zandberga?
Jakiej szkoły dla polskich dzieci chcą kandydaci na urząd prezydenta Polski? Przyjrzeliśmy się ich wypowiedziom
Sondaże nie pozostawiają złudzeń: Karol Nawrocki traci poparcie, a Sławomir Mentzen zyskuje. Pogłębione badania ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że wyborcy bardzo dobrze oceniają cechy osobowościowe i kompetencje kandydata Konfederacji.
Wskazania wyborców w naszych pogłębionych badaniach kandydatów na prezydenta to laurka nie dla Rafała Trzaskowskiego, ale dla sztabu KO. Udało mu się rozbroić przygotowane od lat bomby, a strategia obliczona na demobilizację prawicowego elektoratu idzie wzorowo. Problem w tym, że w tych wyborach Trzaskowski nie walczy jako wolny strzelec.
Od Szymona Hołowni tylko Rafał Trzaskowski wypada lepiej w badaniach ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej”. Dlaczego więc w sondażach lidera Polski 2050 wyprzedza nie tylko kandydat KO, ale również Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen, a jego poparcie nie pokrywa się z wysokimi ocenami, które wystawiają mu Polacy?
Rafał Trzaskowski najbardziej pracowitym kandydatem na prezydenta? To chyba największe zaskoczenie płynące z badań ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej”. Część wyborców podejmuje decyzję podprogowo, głosując na tego, kto najlepiej wpisuje się w format prezydencki. Zgodnie z wynikami badań tą osobą jest właśnie kandydat KO.
Karol Nawrocki, kandydat popierany przez PiS, miał być drugim Andrzejem Dudą, który podbije serca wyborców i szturmem zdobędzie Pałac Prezydencki. Jednak pogłębione badania ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że w tej chwili bardziej grzęźnie, niż cokolwiek podbija. Wyborcy nie widzą w nim cech, jakich szukają u prezydenta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas