Reklama

Donald Tusk ws. brexitu: W piekle specjalne miejsce dla takich ludzi

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że zastanawiał się, "jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez szkicu lub bez planu bezpiecznego wyjścia z Unii Europejskiej".

Publikacja: 06.02.2019 11:47

Donald Tusk ws. brexitu: W piekle specjalne miejsce dla takich ludzi

Foto: AFP

Donald Tusk zabrał głos po spotkaniu w Brukseli z premierem Irlandii Leo Varadkarem. Szef RE poinformował, że państwa członkowskie UE nie mają dla Londynu nowej oferty, która mogłaby powstrzymać trwający impas w sprawie brexitu. 

Szef RE powiedział, że będzie nalegał na backstop, czyli rozwiązanie, które pozwala uniknąć powrotu „twardej granicy” dzielącej Irlandię poprzez tymczasowe pozostanie Irlandii Północnej w unii celnej z UE. W praktyce oznacza to pozostanie całej Wielkiej Brytanii w unii celnej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1241
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1240
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1239
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1237
Reklama
Reklama