Jako fakt udowodniony uczniowie będą musieli przyjąć stwierdzenie, że w grudniu 2010 roku na Białorusi realizowano scenariusz zamachu stanu, za którym stały Niemcy i Polska.
Rozdział „Wojna informacyjna" pojawił się w najnowszej edycji podręcznika do przedmiotu „przygotowanie przedpoborowe" (zajęcia z przysposobienia obronnego – red.).
Autorzy podręcznika stwierdzają, że rozpędzenie przez siły OMON pokojowej demonstracji opozycji 19 grudnia 2010 roku w Mińsku było elementem przeciwdziałania zamachowi stanu realizowanemu „przez niektórych byłych kandydatów na prezydenta przy wsparciu struktur zachodnich i pod kontrolą zagranicznych służb wywiadowczych".
Na zajęciach z przygotowania przedpoborowego białoruscy uczniowie dowiedzą się, że samo rozpędzenie opozycyjnej demonstracji nie wystarczyło, by udaremnić międzynarodowy spisek przeciwko Białorusi. Z uwagi na to, że funkcją „suwerennych mediów" jest „nie tylko odzwierciedlenie rzeczywistości, ale także udział w kształtowaniu świadomości społecznej", autorzy podręcznika jako skuteczny sposób przeciwdziałania prowadzonej przez Zachód i opozycję przeciwko Białorusi wojnie informacyjnej podają publikacje w mediach państwowych na temat rzekomej próby zamachu stanu.
Rozdział „Wojna informacyjna" trafi do książki „Przygotowanie przedpoborowe"