Początkowo Austin myślał, że zadanie jest żartem znalezionym przez jego córkę w mediach społecznościowych. Szybko jednak okazało się, że rzeczywiście był to fragment jej pracy domowej.

Zadanie, o którym mowa, brzmiało: "Urszula była zdewastowana, kiedy jej chłopak zerwał z nią, po tym jak uprawiali sek. Aby się zemścić, następnego dnia przespała się z jego najlepszym przyjacielem. Dziewięć miesięcy później urodziła piękną dziewczynkę. Urszula ma gripę krwi 0, jej były chłopak - grupę krwi AB, a jego najlepszy przyjaciel - grupę krwi A. Jeśli ojcem jej dziecka jest jej były chłopak, jakiej grupy krwi dziecko nie ma" - po czym pojawiły się cztery odpowiedzi, z których należało wybrać właściwą.

Ojciec dziewczyny był wściekły z powodu scenariusza przedstawionego w zadaniu. - Tu jest mowa o seksie z zemsty - powiedział "Newsweekowi". - Mówienie o nastolatce, która uprawiała seks z zemsty (ang. revenge sex), albo o osobie, która uprawia seks, żeby się na kimś odegrać, nie jest czymś, co jest właściwe na żadnym poziomie. To nie jest coś, co zaakceptowalibyśmy w miejscu pracy i to nie jest coś, co jest akceptowane społecznie - tłumaczył dodając, że w takim wypadku nie ma powodu, by akceptować tego typu pracę domową w szkole.

Mężczyzna poskarżył się dyrektorowi szkoły Westside High School, który obiecał, że przyjrzy się sprawie. Austin uznał reakcję dyrektora za nonszalancką.

Sprawą zajęły się jednak lokalne władze odpowiedzialne za edukację. Zarząd szkół publicznych w hrabstwie Duval wydał oświadczenie, w którym czytamy, że zadanie było "wysoce niestosowne". "Odpowiednie naprawcze działania zostaną podjęte" - czytamy w oświadczeniu.