Reklama

Pobicie w Gdańsku. Wnuk Wałęsy aresztowany na 3 miesiące

Sąd w Gdańsku podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące Bartłomieja W., wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Sprawa dotyczy dwóch pobić.

Aktualizacja: 04.06.2018 05:06 Publikacja: 03.06.2018 20:14

Pobicie w Gdańsku. Wnuk Wałęsy aresztowany na 3 miesiące

Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch

Jak informowaliśmy kilka dni temu, policjanci z Gdańska prowadzili postępowanie w sprawie pobicia, do którego doszło 21 maja.

Ofiarami ataku byli obywatele Szwecji. Funkcjonariusze opublikowali wizerunki podejrzanych w tej sprawie mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynikało, że ataku dokonało trzech mężczyzn. Ofiarom skradziono także telefon komórkowy.

W piątek zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 21-24-lat, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Zostali oni wytypowani na podstawie zeznań pokrzywdzonych, nagrań monitoringu oraz innych dowodów pozyskanych w sprawie.

Druga sprawa dotyczy pobicia licealistów. Do zdarzenia miało dojść w pobliżu lotniska, a ofiarami byli dwaj uczniowie w wieku 16 i 17 lat.

Wczoraj Sąd Rejonowy Gdańsk - Południe przychylił się do wniosku prokuratury i wydał zgodę na trzy miesiące aresztu dla Bartłomieja W. i dwóch innych podejrzanych.

Reklama
Reklama

Mężczyznom grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. 

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Państwo w państwie. „Odbicie kobiety” i przejęcie interesów.
Społeczeństwo
Dzielnice buntują się przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. „Wnosimy o zakaz zwężania ulic”
Społeczeństwo
Marta Nawrocka - jak oceniają ją Polacy? Najnowszy sondaż
Społeczeństwo
Rośnie liczba legalnych aborcji. Szczególnie na podstawie jednej z przesłanek
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama